18.00.34
До 2025 року «підключені» автомобілі навчаться істотно економити час водіїв, а також зможуть знизити травматизм в ДТП
      Компанія Bosch в партнерстві з консалтинговою компанією Prognos провела дослідження «Автомобілі з мережевими можливостями 2025» ( «Connected Car Effect 2025»), в якому розглянула тенденції розвитку інтеграції автомобілів в мережу стосовно транспортної мережі США, Німеччини і найбільших міст Китаю. Згідно з результатами дослідження, системи безпеки автомобілів і хмарні технології допоможуть запобігти близько 260 тисяч фактів травматизму в результаті нещасних випадків на дорозі, зменшити викиди СО2 на 390 тисяч тонн і заощадити водіям багато годин вільного часу.

«Автомобілі майбутнього, інтегровані в мережу, будуть рідше потрапляти в аварії, економніше витрачати паливо і приносити менше занепокоєння водіям», - повідомив доктор Дірк Хоайзель, член ради директорів Bosch, підсумувавши результати модельних розрахунків.


Згідно з результатами модельних розрахунків, до 2025 року електронна система курсової стійкості (ESP) увійде в оснащення до 90% всіх транспортних засобів у трьох країнах, розглянутих в даному дослідженні. Системи автоматичного екстреного гальмування і попередження про ненавмисний перетин дорожньої розмітки будуть встановлені на 40% і більше автомобілів. Мережеві можливості стануть доступні більшості автомобілів: до 2025 року функції смартфона з'являться приблизно у кожної другої інформаційно-розважальної системи.



Збільшення кількості систем і автомобілів з підключенням до мережі відкриє нові можливості для учасників дорожнього руху. Датчики системи ESP стануть джерелом даних про небезпечні ділянки ожеледиці попереду по ходу маршруту; камери будуть збирати дані про обмеження швидкості і ділянки з поганою видимістю через туман. Широке поширення отримають онлайн-рішення пошуку вільного місця для парковки. Функції інформування в режимі реального часу будуть відслідковувати параметри руху автомобіля і попереджати водія про виїзд на смугу для зустрічного руху.

В рамках дослідження Bosch і Prognos робили модельні розрахунки для США, Китаю і Німеччини, які привели до наступних висновків. Щорічно в трьох країнах буде відбуватися на 260 тисяч менше ДТП, що призвели до травми (в США - на 210 тисяч, в Китаї - на 20 тисяч, в Німеччині - на 30 тисяч). Стільки ДТП відбувається кожні 2 роки в Берліні, столиці Німеччини. На 350 тисяч осіб (на 290 тисяч в США, на 25 тисяч в Китаї і на 37 тисяч в Німеччині) зменшиться кількість постраждалих в результаті дорожньо-транспортних пригод - для порівняння: це 12 років без травм в результаті ДТП в Лос-Анджелесі. Близько 11 тисяч життів буде врятовано в результаті дії інтегрованих в мережу систем допомоги водієві: 4 тисячі в США, 7 тисяч в Китаї і 300 чоловік в Німеччині.

Економія до 4,3 млрд євро очікується на виплати компенсації матеріальних збитків. Це майже вдвічі більше суми, витраченої урядом Китаю в 2016 році в рамках програми підвищення якості повітря в Пекіні. Скорочення виплат дозволить страховим компаніям заощадити значні кошти, фактично це означає зниження витрат на страхування для кожного власника автомобіля. 3,6 млрд євро буде заощаджено в США, 380 млн - в Китаї і 450 млн - в Німеччині.



Завдяки інтеграції автомобілів в мережу викиди СО2 знизяться майже на 400 тисяч тонн - приблизно стільки вуглекислого газу поглинають ліси національного парку Шварцвальд в Німеччині протягом трьох років. Концепти муніципальних стоянок і активне управління паркувальними місцями дозволять скоротити пройдену автомобілями відстань приблизно на 380 млн кілометрів. Одночасно з цим розвиток технологій автоматизованого водіння дасть додаткову економію палива. Інтернет-рішення з пошуку паркувальних місць в США, Китаї та Німеччині дозволять заощадити близько 70 млн годин за кермом. Для порівняння це робочий час приблизно 40 тисяч співробітників протягом року.

До 31 години вільного часу отримають водії, що здійснюють дальні поїздки (в середньому, в США водії витрачають до 43 годин в рік на рух по автомагістралях, в Китаї - до 26 годин і в Німеччині - до 39,5 годин). Розвиток технологій автоматизованого водіння і інтеграція автомобілів в мережу дозволять використовувати до 80% часу, проведеного за кермом, для інших занять: читання, роботи з електронною поштою, конференц-колл і відеоконференцій, перегляду фільмів. Активні водії, що проїжджали близько 40 тисяч кілометрів на рік, отримають до 95 годин вільного часу під час поїздок.

Джерело: Bosch
 
Переглядів: 498 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close