11.00.51
Для особливо недогадливих провайдерів кіберполіції створила інструкцію по блокуванню заборонених російських ресурсів без додаткового обладна
      Минулого місяця Президент України підписав указ про нові санкції проти Росії, які передбачають, зокрема, блокування доступу до соцмереж "ВКонтакті" і "Однокласників", а також всіх сервісів «Яндекса». Багато провайдерів відразу ж заявили про готовність виконувати вимоги указу Президента і блокувати заборонені ресурси. Але деяким компаніям потрібні були додаткові пояснення.

Наприклад, провайдер Wnet очікував появи підзаконних актів з поясненнями, а Інтернет-асоціація України і зовсім заявила, що блокування неможлива без $ 1 млрд і декількох років робіт. Спеціально для таких необізнаних діячів українського інтернет-співтовариства Департамент кіберполіції Національної поліції України надав практичні рекомендації, як заблокувати доступ до заборонених веб-ресурсів без закупівлі спеціального технічного обладнання.

Відзначається, що кіберполіції розробила ряд рекомендацій для підприємств, установ і організацій всіх форм власності. Так, співробітники Департаменту кіберполіції відзначають такі методи блокування, як блокування по IP-адресами, за допомогою DNS і по URL. Найбільш ефективним методом серед них працівники поліції називають саме блокування ресурсів за допомогою блокування IP-адреси. Більш того, настройка обладнання за такими рекомендаціями не вимагає додаткових фінансових витрат і придбання техніки. Ознайомитися з детальними інструкціями щодо блокування заборонених російських ресурсів можна на офіційному сайті кіберполіції.

Кіберполіція також звертає увагу користувачів, що останнім часом в мережі активно поширюються спеціалізовані браузери, покликані полегшити обхід блокування заборонених російських ресурсів. Їх поширення супроводжується використанням прийомів агресивного маркетингу. Але, відзначають в кіберполіції, безкоштовний сир буває тільки в мишоловці.

«Вони, під легендою надання можливості подолати обмеження доступу до заблокованих ресурсів, насправді отримують повний доступ до операційної системи і персональних даних користувача. Надалі отримана зловмисниками інформація може використовуватися ними на власний розсуд. Крім того, вони, таким чином, отримають можливість використовувати комп'ютери користувачів в протиправних діях», - зазначають у відомстві.

Джерело: кіберполіції
Переглядів: 353 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close