09.31.47
Дивовижна, невидима правда про Вікіпедії
Удівітельная, невидима правда про Вікіпедіі

           Кожна стаття у Вікіпедії має додаткову функцію, яка вважається само собою зрозумілою - географічні координати (геотеги). Приміром, вхід в Меморіал Лінкольна буде пов'язаний з конкретною широтою і довготою у Вашингтоні. Але що буде, якщо поглянути на ці геотеги у світовому масштабі? 


Програміст Олів'є Бошен скачав англомовні статті (близько 40 Гб), після чого використовував алгоритм, який зібрав 300 актуальних кластерів з популярних, пов'язаних ключових слів. Потім він помістив локації кожної статті з цих кластерів на карту. За невидимою правдою можна підглянути далі.

 « Я думав, що отримаю тільки географічні кластери [наприклад, як гори], а не теми про абстрактних предметах - історії, археології, телевізійних шоу, расових відносинах і так далі », - ділиться враженнями Олів'є Бошен.

 На карті в анонсі зображені всі статті Вікіпедії про королів, королівствах і імператорах, прив'язані до Європі, Росії, Ізраїлю та Близького Сходу. Щоб не плуталися: синій колір завжди є основним - все геокодування статті, а червоним відзначені геолокаціі будь шуканої статті. Під кожним фрагментом карти вказані теми, а по  цим посиланням  можна завантажити велику карту з двома наборами даних: список всіх геокодованних статей і список всіх посилань між ними.

Переглядів: 278 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *:
close