16.16.53
Дивились все. Найкрутіші телепрограми 90-х
      Коли я натикаюся в інтернеті на добірку картинок, куди звалено що попало: вкладиші від жвачок «Турбо», аудіокасети, старі відаки, миготить шевелюрою Децл, автобуси ЛіАЗ, майки з «Титаніком»... мене охоплює те саме, тепле почуття ностальгії. 

Не буду говорити про те які солодкі і благословенні роки були, 90- і, тому що, по суті те, такими вони не були. Проте залишилися в них свої, дорогі серцю речі, і сьогодні понастальгуємо за тим часом, коли комп'ютерів не було. Так-так, зараз страшно уявити, а тоді саме так і було. Вірніше вони вже були, але тоді все ще великий і сильний був телевізор, а частка комп'ютера в нашому дозвіллі була надзвичайно мала. 

Так що ж тримало нас перед блакитним екраном, що ми дивилися, які передачі чекали, перед якими їли, не дивлячись, свій обід і вечерю

1. Дитячі програми ( Зоряний час - Джунглі )

Пісеньку з «Джунглів» я і зараз пам'ятаю напам'ять. Був такий чоловік,  супоню Сергій Євгенович, пішов він з життя рано, але зробив багато крутих програм, зробив наше дитинство щасливими. Подивитися на протистояння травоїдних і хижаків було одне задоволення, кістки і банани, веселі конкурси...

Завжди це було завзято і захоплююче, у дітей горіли очі і програма виглядала на одному диханні. Зірковий час був для тих, хто постарше. Дивлячись зараз на «Найрозумнішого», де Канделакі торохтить питання зі швидкістю кулемета, мимоволі згадуєш, що багато чого  взято саме з  «Зоряної години», що конкурси були цікавіше і складніше.

Підлітки реально билися, формували купу слів із запропонованого довгого слова, а якщо кількість слів було однаково, виявляли переможця армрестлінгом. Може й не сприяло виявленню найрозумнішого, але виглядало здорово.

2. Шоу ( Форт Баярд - Вгадай мелодію )

Вічний «енерджайзер» Вальдіс Пельш, який торохтів, жартував, підбадьорював глядачів, пританцьовував і крутився навколо себе, чомусь не викликав у мене лютої ненависті. 

Сама ідея була класною - вгадування мелодій, грав живий оркестр, люди були з народу, та й Пельш часто підказував так відкрито, що навіть якщо все життя слухав рок, можна було вгадати, що тобі зіграли Пугачову.

Форт Баярд  в яких додаткових епітетах не потребує. Було просто круто, і зараз виглядає круто, а тоді всі ці конкурси, старець Фура, клітки з тиграми, Паспарту і Постам, реальні золоті монети - просто свято якесь. Сам форт вже на заставці захоплював неймовірно, що омивається морем він приковував до телевізора з першої і до останньої секунди. 

3. Музичні програми ( Ранкова пошта - МузОбоз )

«Кабаре - дует«Академія», Саша і Лоліта, які жартували примітивним, але смішним для тих років гумором, надихали мене на перегляд цієї програмки. До того ж там крутили кліпи, які в ті роки, якщо у тебе не було MTV, ти більше не побачив би ніде.

Вела ще «Ранкову пошту» і Марина Голуб, але ось вона якось зовсім не запам'яталася на тлі цього смішного дуету. «Музобоз»  я дивився лише кілька разів. Він ішов пізно і його дивився мій старший брат - говорить було здорово. Для тих років, Іван Демидов був практично єдиним грамотним обзорщиком західної поп-індустрії, робив це круто, стильно і зі знанням матеріалу. 

4. Розважальні програми ( Поки всі вдома - Сам собі режисер)

Ці мастодонти по-моєму тримаються в ефірі досі, але тоді, в 90-і, у них, безсумнівно, був пік розвитку.  «Поки всі вдома» переходили в гості вже, здається, до всіх знаменитим людям і, по-моєму, у ведучого увійшло в звичку снідати по вихідних не вдома.

За таку ідею і ненав'язливу милу реалізацію, мені здається вони заслужили шану і повагу. «Сам собі режисер»  був першою ластівкою всіх теперішніх відеоблогів: Макса +100500, Стаса «This is horosho». Те, що вони зробили, на чому прийшли до популярності вже було. Просто зроблено все було не смішним обговоренням відео, а безпосередньо озвученням в момент відтворення. Одним словом дивилися всі, сміялися всі. 

5. Гумор ( Городок - Маски- шоу)

Банда одеситів свого часу була мегапопулярною  «Маски»  записували на касети, передавали, торгували ними на ринках, чекали нових випусків. Зараз якщо подивитися - ніби не так вже й смішно, а тоді, як пам'ятаю, сміялася в голос вся родина. Актори грали здорово, особливо Делієв та Барський, ну і Бльоданс звичайно ж, як її забути. 

«Городок»  же був прабатьком всіх скетч-шоу. Два вже немолодих, але шалено талановитих мужика робили все так душевно, так майстерно відігравали своє амплуа, робили загальну сюжетну лінію для всіх нарізок. 

Багато шедеврів ще не згадано, допишіть в коментарі, якщо забув на ваш погляд щось дуже значне, буду вдячний.

Переглядів: 411 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close