DVI

Четвер, 26.04.2018, 14.28.33
Головна » 2017 » Липень » 6 » Desktopography - унікальний проектор, що створює доповнену реальність на будь-яких поверхнях
16.00.37
Desktopography - унікальний проектор, що створює доповнену реальність на будь-яких поверхнях
      Інженери Університету Карнегі-Меллон (США) розробили незвичайний проектор Desktopography, вигідно виділяється на тлі конкуруючих рішень. Якщо більшості подібних пристроїв потрібна плоска і порожня поверхню, не заставлена ​​безліччю предметів, то Desktopography бардак не страшний. Система здатна самостійно визначати вільний простір і проектувати вікна програм на нього. Більш того, якщо на проекцію щось поставити, наприклад, кухоль з кавою, система тут же перемістить зображення на найближче вільне місце.

Цікаво, що пристрій (що складається, до речі, з власне проектора і камери глибини) не тільки проектує вікна програм на робочий стіл, тим самим «розширюючи» екран комп'ютера, але і дозволяє взаємодіяти з проектуються елементами за допомогою жестів: переміщати зображення по столу, масштабувати його, вибирати потрібну програму, а також «прикріплювати» проекцію до фізичних об'єктів, після чого вона починає «слідувати» за пересуваннями предмета.

При цьому особливу увагу розробники приділили ергономіці Desktopography. Щоб його можна було легко використовувати в квартирі або офісі, дослідники вбудували в нього ламповий цоколь. Завдяки цьому, а також компактним розмірам, гаджет не потрібно спеціально закріплювати на стелі, досить лише вкрутити його в звичайний патрон настільної лампи або люстри.

За обробку даних з камери глибини і коригування зображення відповідає програма, яку необхідно запустити на комп'ютері користувача. Повідомляється, що ПО дозволяє виводити зображення не тільки на плоскі поверхні, а навіть на ковдру.

На сьогоднішній день пристрій підключається до ПК за допомогою проводів, але розробники обіцяють в майбутньому реалізувати і бездротовий зв'язок. Крім цього, інженери мають намір зробити гаджет компактніше і вирішити проблему тепловіддачі. Також складністю є точне функціонування камери: поки що вона не завжди може визначити, що пальці торкаються поверхні, але з часом це обіцяють виправити.

Таким чином, кажуть дослідники, щоб доопрацювати пристрій і вивести його на ринок, їм буде потрібно ще близько п'яти років. Разом з тим, вони вважають Desktopography вельми перспективним рішенням - на їхню думку, система привнесе доповнену реальність в повсякденне життя, дозволивши працювати з декількома програмами одночасно, не вдаючись до використання додаткових моніторів.

Джерело: N + 1
Переглядів: 50 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: