14.00.01
Держспецзв'язку пропонує закупити за бюджетні кошти обладнання для контролю трафіку, встановити його у всіх великих провайдерів
      Державна служба спеціального зв'язку та захисту (Держспецзв'язку) підготувала проект постанови Кабміну, який передбачає закупівлю за бюджетні кошти і установку на мережі 15 магістральних операторів України техзасобів для моніторингу блокування доступу до списку санкцій інформаційних ресурсів, повідомляє видання Ліга.net.

При цьому операторам пропонується надати доступ співробітникам СБУ і Держспецзв'язку до своїх мереж і забезпечити збереження встановленого обладнання. Таким чином ці відомства мають намір контролювати повсюдну блокування заборонених російських сайтів, введену указом президента України від 15 травня 2017 року.

У Нацкомісії з питань регулювання зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) колег з Госспецвязі підтримують і проект постанови вже узгодили.

За його словами, у Держспецзв'язку немає зобов'язання, попередньо узгоджувати проект Кабміну з учасниками ринку. Він також вважає, що великі оператори можуть самостійно і з найбільшою економічною ефективністю забезпечити виконання вимог держави щодо блокування доступу до ресурсів, що знаходяться під санкціями, так що Михайло Шуранов не бачить гострої необхідності дублювати цю функцію за гроші платників податків.

За словами старшого юрконсультанта з регуляторних відносин lifecell Максима Головні, зазначена постанова має досить суперечливі норми, які не містять точного механізму блокування і проведення її моніторингу. За його словами, неточність в одній з формулювань проекту дозволяє проводити моніторинг не лише інтернету, але і голосового трафіку, що, в свою чергу, не відповідає положенням указу президента.

Радник з регуляторних питань Київстар Максим Савченко звернув увагу, що влада повинна була б стверджувати регуляторні норми, що стосуються мобільних операторів на більш високому рівні - тобто а законодавчому рівні, а не шляхом підзаконних актів.

У прес-службі Vodafone Україна відзначили, що також бачать в проекті документа багато юридичних неточностей і співпрацюють з Держспецзв'язком для їх усунення.

Опитані виданням Лига.net експерти також розкритикували ініціативу держави. Зокрема, глава ІнАУ Олександр Федієнко побоюється, що постанова може стати інструментом для придушення інформаційних атак по відношенню до влади. Глава ради Телекомпалати України Тетяна Попова також засумнівалася в доцільності запропонованих заходів.

За її словами, якщо держава таки хоче витратити бюджетні кошти, то логічніше було б витратити їх на установку більш ефективних засобів блокування. Також відзначимо, що учасники ринку оцінили загальну вартість необхідного для реалізації даного проекту обладнання в кілька сотень мільйонів гривень.

Джерело: Лiга.net
Переглядів: 428 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close