DVI

Субота, 24.02.2018, 12.22.21
Головна » 2017 » Серпень » 9 » Держспецзв'язку хоче ввести обов'язкову реєстрацію всіх мобільних абонентів і повернути базу IMEI-кодів
16.00.51
Держспецзв'язку хоче ввести обов'язкову реєстрацію всіх мобільних абонентів і повернути базу IMEI-кодів
      Схоже, що в майбутньому цілком може реалізуватися сценарій, про який невпинно говорять останні кілька років, а саме - мобільний зв'язок в Україні буде тільки за паспортами. Відповідний законопроект про обов'язкову реєстрацію всіх абонентів мобільного зв'язку вже підготовлений Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України (Держспецзв'язку), яка займається регулюванням телеком-галузі, пише liga.net. Відомство планує зобов'язати телеком-компанії збирати персональні дані всіх без винятку користувачів, зберігши за останніми право укладати договір у письмовій або будь-який інший формі.

Законопроект з'явився на сайті Держспецзв'язку 19 липня. У числі іншого в ньому також говориться про відновлення ведення бази унікальних ідентифікаторів IMEI-кодів. Нагадаємо, що система контролю «сірого» імпорту мобільних телефонів по IMEI заробила в Україні в 2009 році, але в 2014 році прийняли зміни, які позбавили Укрчастотнагляд функції контролю, а реєстрація стала необов'язковою. І все ж, в кінці минулого року УДЦР заявляв про готовність відновити роботу реєстру в будь-який момент, і що окремі імпортери досі добровільно вносять коди в базу.

За словами ініціаторів законопроекту, це необхідно для більш ефективного виконання заходів з нацбезпеки «в умовах кібернетичних загроз». І це здається цілком розумним, хоча є в пояснювальній записці і формулювання, що викликає повне здивування. Ось, наприклад, ця: «Крім того, вимагає уваги ситуація з використанням різноманітного кінцевого обладнання (айфони, Айпад, комунікатори, смартфони, мобільні телефони і так далі) на тлі зростаючого спектра надання послуг на базі телекомунікацій, так як неконтрольоване кількість кінцевого обладнання в обороті сприяє поширенню «мобільного шахрайства» та інших кібернетичних злочинів».

Після прийняття законопроекту парламентом у інших відомств буде три місяці на адаптацію своїх нормативних актів.

НКРЗІ вже схвалила законопроект Держспецзв'язку, але зі значними зауваженнями. Говорячи конкретніше, регулятор пропонує збільшити перехідний період і розтягнути його на півроку. За цей час всі абоненти, які зараз користуються послугами зв'язку анонімно, повинні будуть в обов'язковому порядку надати свої особисті дані операторам.

Також НКРЗІ вже почала підготовку до нововведень, розробивши порядок реєстрації абонентів без укладення договору в письмовій формі, тобто для абонентів передплаченого зв'язку. Він передбачає можливість подачі даних в електронній формі. При цьому частина документа, де йдеться про відновлення системи обліку кодів IMEI НКРЗІ забракувала і висловила надію на відповідне доопрацювання з боку Держспецзв'язку.

Реакції мобільних операторів на нову ініціативу теж довго чекати не довелося. Президент «Київстар» Петро Чернишов від імені компанії висловив протест і завив, що «закон написаний непрофесійно». У той же час Vodafone Ukraine надала більш розгорнутий коментар:

«Ми підтримуємо запропоновані зміни і готові реалізувати електронну реєстрацію абонентів за умови, що будуть дотримані інтереси наших клієнтів. Найголовніший ризик - це те, що частина абонентів, які НЕ встигнуть зареєструватися, можуть залишитися, згідно із законопроектом, без послуг зв'язку», - розповідає прес-секретар Vodafone Ukraine Вікторія Павловська, наводячи як приклад досвід Казахстану і Польщі, де частина абонентів позбулася зв'язку через занадто короткий перехідний період.

У Vodafone Ukraine реалістичним терміном для введення обов'язкової реєстрації з урахуванням розміру абонентської бази (20,9 млн карт SIM) називають два роки.

Джерело: liga.net
Переглядів: 253 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: