13.00.19
Держенергоефективності: Україна поглиблюватиме співробітництво з Норвегією, яка виробляє 98% електроенергії з поновлюваних джерел

      На цьому тижні голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук взяв участь у першому засіданні українсько-норвезької міжурядової комісії з питань співробітництва в галузі торгівлі, підприємництва та економіки. Засідання пройшло під представництвом Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика та Міністра торгівлі та промисловості Норвегії Моніки Меланд.

«Для України заміщення споживання газу стало питанням енергетичної та національної безпеки. Тому пріоритетом є освоєння поновлюваних джерел енергії. До 2020 року частка «зеленої» енергії в кінцевому енергоспоживанні країни повинна становити 11%. Це передбачено Національним планом дій з відновлюваної енергетики до 2020 року. Упевнений, що досягти мети нам допоможе передовий досвід, технології та інвестиції Норвегії», - зазначив під час виступу Сергій Савчук і нагадав, що на реалізацію плану буде потрібно чимало інвестицій - 16 млрд євро.

Голова Держенергоефективності пояснив, що сьогодні в Норвегії 98% електроенергії виробляється саме з поновлюваних джерел, переважно гідроелектростанціями. «Більш того, Норвегія перевиконала свій Національний план дій з відновлюваної енергетики до 2020 року. Ще в 2014 році частка енергії з відновлюваних джерел в кінцевому енергоспоживанні склала вже 69,2%. Тому досвід цієї країни для нас дуже цінний», - підкреслив Сергій Савчук і додав, що Україна зацікавлена ​​в залученні норвезьких технологій, досвіду та інвестицій в сферу відновлюваної енергетики, зокрема в частині реалізації спільних проектів з будівництва малих гідроелектростанцій.

«Для виконання Національного плану дій нам необхідно збільшити виробництво електроенергії з поновлюваних джерел на 17,6 млрд кВт/год. Це вимагає введення в експлуатацію понад 5,3 ГВт потужностей. У той же час сьогодні в Україні вже заплановані до реалізації проекти зі збільшення встановленої потужності і будівництва 15 вітряних електростанцій, 51 сонячної електростанції, 58 малих ГЕС і 13 біоелектростанцій. Більшість з цих проектів уже отримали технічні умови і готові для отримання інвестицій», - зазначив голова Держенергоефективності.

Джерело: Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження
Переглядів: 355 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close