DVI

Субота, 21.04.2018, 12.43.16
Головна » 2016 » Серпень » 23 » Державіаслужба України опублікувала офіційні рекомендації для безпілотників: не вище 100 м, не ближче 50 м до людей і ніяких фестивалів
11.45.46
Державіаслужба України опублікувала офіційні рекомендації для безпілотників: не вище 100 м, не ближче 50 м до людей і ніяких фестивалів

      Державіаслужба України вперше опублікувала у себе на сайті рекомендації для власників безпілотних літальних апаратів (БЛА), що може свідчити про початок підготовки до регулювання польотів дронів в нашій країні.

Зокрема, Державіаслужба рекомендувала користувачам запускати дрони тільки при сприятливій погоді на висоту не більше 100 метрів. Дистанція від апарату до людей, тварин та інших об'єктів не повинна бути менше 50 метрів. Крім того, не рекомендується запускати БЛА в радіусі 5 км від аеродромів, закритих і небезпечних зон. Державіаслужба також вважає, що не слід пілотувати БЛА над скупченням людей (на фестивалях, концертах, спортивних подіях), а також над рухомим транспортом.

ДАС розробляла рекомендації спільно з експертами з Украероруху, відштовхуючись від європейського досвіду регулювання, розповіла ЛІГА.net прес-секретар Державіаслужби Ірина Кустовська. При цьому вона відзначає, що за рекомендаціями підуть і правила. Зараз відомство готує зміни до низки нормативних актів, в тому числі і до Повітряного кодексу. Але точних термінів появи документів поки немає. Подібні правила використання невеликих безпілотників вже прийняті, наприклад, в США. Американцям заборонено використовувати в приватних цілях дрони вагою понад 25 кг і розганяти їх більш ніж на 161 км/год.

В Європі правила використання дронів в кожній країні різні. Але в більшості країн їх можна використовувати тільки в межах прямої видимості (в Іспанії при поганій видимості потрібно додатковий дозвіл на польоти). Деякі країни ЄС висувають вимогу дистанції до пілота 500 метрів. І практично всі вимагають зберігати безпечну відстань до транспорту, людей і будівель. Ще одна поширена вимога: якщо вага дрона перевищує 20-25 кг, пілот повинен мати ліцензію, а апарат - пройти техогляд.

Джерело: ЛІГА.net
Переглядів: 127 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: