11.21.37
Держава хоче “банити” користувачів інтернету
Держава хоче
      Сьогодні 239 депутатів у Парламенті України приблизно за 15 секунд, і в буквальному розумінні своїми руками, прийняли доленосний для країни законопроект N3879 від 14.01.2014 «Про внесення змін до Закону України” Про судоустрій и статус суддів ” та процесуальних Законів Щодо Додатковий ЗАХОДІВ захисту безпеки громадян». Крім величезної кількості доповнень і правок до різноманітних законам, в ньому також міститься норма, яка передбачає можливість закрити окремим користувачам доступ до інтернету. Це особливо цікаво на тлі того, що в світі набирають популярність закони, які навпаки, прирівнюють право на доступ до інтернету до базових прав людини.

Про що, власне, йдеться в правці (жирним виділено зміни в порівнянні з минулою редакцією):


Стаття 188 (7). Невиконання законних вимог національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації
Невиконання законних вимог національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, щодо усунення порушень законодавства про телекомунікації, поштовий зв’язок та радіочастотний ресурс України, або рішень щодо обмеження чи поновлення доступу абонентів операторів телекомунікацій до ресурсів мережі Інтернет, або ненадання їм документів та інформації, необхідних для здійснення державного нагляду, – тягне за собою накладення штрафу від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Таким чином, у разі підписання цього законопроекту Президентом України, провайдери та оператори мобільного зв’язку будуть зобов’язані за рішенням НКРЗІ блокувати окремим користувачам доступ в інтернет. Раніше держава могла вдаватися до подібних заходів тільки в разі введення надзвичайного стану. З урахуванням того, що договори на надання проводового доступу в інтернет і так підписуються, то може когось НКРЗ все-таки і "забанить”. Але якщо тверезо оцінювати ситуацію, це банальна страшилка і навантаження відомства, яке роками не може виділити частоти під зв’язок 3G, а тепер на нього хочуть покласти обов’язки "наглядача” за українським інтернетом. У Китаї, з його людськими і фінансовими ресурсами, інтернет ще можна якось обмежити, та й то більшою мірою завдяки створенню локальних сервісів і закриттям доступу до зарубіжних. Але Україна не Китай, у нас є величезна кількість інших проблем, які необхідно вирішувати. І блокування українським користувачам доступу в інтернеті, а також обмеження їх прав і свобод, ці проблеми не вирішать.

Переглядів: 372 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close