DVI

Середовище, 19.12.2018, 05.54.24
Головна » 2018 » Січень » 3 » Деякі додатки таємно використовують мікрофони смартфонів для відстеження телевізійних уподобань користувачів
11.50.44
Деякі додатки таємно використовують мікрофони смартфонів для відстеження телевізійних уподобань користувачів
      Поки неясно, коли все це почалося і як довго триває, але деякі додатки потай від користувачів використовують мікрофон їх смартфонів. Але не для того, щоб шпигувати за користувачами і підслухати їх розмови, а для відстеження переглядуваних ними телевізійного контенту. Про цю поширену і обурливу практику розповідає видання The New York Times.

Видання пише, що виявило в офіційному магазині Google Play Store більше 250 ігор, в вихідному коді яких є частина, що відповідає за цю приховану функціональність із задіянням мікрофона для підслуховування переглядаємих користувачами реклами і фільмів.

Видання The Verge відзначає, що заради інтересу встановило одну гру зі списку - головоломку Endless 9*9, розроблену Imobile Game Studios. Як повідомляється, відразу після установки додаток негайно і без будь-яких пояснень запросило доступ до даних геолокації і мікрофона. Що цікаво, в настройках гри говориться, що додаток збирає якісь «телевізійні дані» з метою показу «релевантного контенту і реклами». Тобто, в більшості випадків користувачі, самі ні про що не підозрюючи, дають дозвіл на використання мікрофона для збору даних.

Як відзначає NYT, Федеральна торгова комісія раніше вже робила компаніям зауваження з цього приводу. У 2016 році відомство звернулося до десятків розробників, що використовують аналогічне ПО під назвою SilverPush, заявивши про необхідність повідомлення користувачів про зібрані дані. Ті програми, на відміну від згаданих NYT, що не попереджали про збір даних взагалі, ні в явній формі, ні у прихованій.

Ще цікавіше те, що, як повідомляє NYT, деякі з цих додатків навіть після закриття продовжують збирати дані через мікрофон. Судячи з усього, вони просто продовжують працювати у фоновому режимі. До слова, подібні додатки є не тільки на Android, в магазині додатків App Store теж є аналогічне ПО. І Google, і Apple вимагають, щоб програми в обов'язковому порядку запитували доступ до мікрофона і управління дозволами є важливою частиною обох найпопулярніших мобільних платформ. Іншими словами, без дозволу користувача ПО не може отримати доступ до мікрофона, але далеко не завжди користувачі приділяють належну увагу цьому важливому аспекту. І, як показує цей та інші приклади до цього, даремно. Краще добре подумати і перечитати всі умови використання тих чи інших ПО, перш ніж натискати кнопку погодитися і роздавати дозволи направо і наліво. Нехай цей випадок буде для всіх нас повчальним адже ніхто не застрахований від подібного з неуважності.

За останні кілька років ми чули безліч міфів про те, що популярні програми на кшталт Facebook підслуховують користувачів через мікрофони, але тут трохи інша ситуація. Цей софт налаштований саме на підслуховування телешоу, фільмів і реклами для показу цільових рекламних оголошень. Тобто, масштаби прослуховування трохи не ті, хоча приємного все одно мало. Що стосується Facebook, тут можна особливо не переживати. Їм це просто не потрібно, у соцмережі і без цього вистачає інформації, зібраної через свій сайт, додатки та рекламні засоби на сторонніх ресурсах.

Джерело: The Verge i The New York Times
Переглядів: 67 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: