DVI

Четвер, 26.04.2018, 16.31.17
Головна » 2017 » Жовтень » 6 » DeepMind сформувало спеціальну групу для вивчення моралі і етики штучного інтелекту
08.36.18
DeepMind сформувало спеціальну групу для вивчення моралі і етики штучного інтелекту
      Компанія DeepMind, яка належить Google, досить відома своїми розробками в області штучного інтелекту. Зокрема, саме ці хлопці розробили програму AlphaGo, яка змогла обіграти людство в го. І ось зараз DeepMind вирішило серйозно турбуватися складною етичною стороною штучного інтелекту. Для цього підрозділ Google створить спеціальну групу DeepMind Ethics & Society (DMES), яка займеться вивченням питань моралі і етики, пов'язаних з настанням ери роботів.

Разом із зовнішніми незалежними консультантами з академічних кіл та благодійного сектора команда прагне допомогти інженерам застосувати етику на практиці, а також забезпечити суспільству можливість передбачити і приймати запобіжні дії щодо ШІ, щоб він працював тільки на благо і в інтересах людства.

Протягом останніх 18 місяців ця група з восьми фахівців працювала над поставленими завданнями разом з шістьма зовнішніми дослідниками. Очікується, що в наступному році чисельність цього підрозділу збільшиться до 25 осіб. Команда сфокусується на шести ключових напрямках: конфіденційність, прозорість і справедливість, економічні наслідки, регулювання і підзвітність, управління ризиками ШІ; мораль і цінності ШІ, а також методи вирішення ШІ глобальних проблем.

Відзначимо, що це вже не перша подібна ініціатива Google в області ШІ, присвячена саме етичним аспектам. Існує ще надсекретна рада з етики ШІ AI Ethics Board, незалежна група експертів (Independent Review Panel) DeepMind Health, а також організація Partnership on AI (повна назва - Partnership on Artificial Intelligence to Benefit People and Society), в яку крім Google входять Facebook, Microsoft, IBM і Amazon.

Але створення DMES чітко показує, що ШІ зараз явно є пріоритетним для Google напрямком, це було видно і на недавній презентації. Пошуковий гігант прагне вирішити всі спірні питання.

Залишається додати, що Google не самотня в цьому: в липні організація IEEE виступила з пропозицією стандартизувати етичні аспекти ШІ і самоврядних автомобілів.

Джерело: DeepMind
Переглядів: 171 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: