DVI

Вівторок, 23.01.2018, 02.04.54
Головна » 2017 » Липень » 14 » DeepMind навчили ШІ «паркуру» у віртуальній реальності
11.30.02
DeepMind навчили ШІ «паркуру» у віртуальній реальності
      Дослідники DeepMind, підрозділу Google, яке займається розробками в сфері штучного інтелекту, навчили ШІ винахідливо долати перешкоди навіть в незнайомій обстановці.

Повідомляється, що для вибору оптимальної траєкторії руху комп'ютер використовує привимірний зір і спеціальні датчики, які «закріплені» на тілі фігурки, наділяючи її відчуттям положення частин власного тіла відносно один одного і в просторі. З їх допомогою ШІ визначає, в якому становищі зараз знаходиться його «тіло» - вертикальному або горизонтальному, а також контролює пози і руху своїх віртуальних кінцівок.

Щоб навчити ШІ «Паркуру», дослідники застосували метод навчання з підкріпленням. Чим швидше ШІ добирався з точки А в точку Б, тим більше була нагорода. Також розробники використовували систему штрафів: ШІ карався, якщо фігурка наштовхувалася на перешкоди або зміщувалася з центру площини.

В результаті, алгоритм практично з нуля навчився виконувати досить складні рухи. Так, фігурка навчилася закидати коліно, щоб перебратися через перешкоду, бігати, підніматися на схили, перестрибувати ями і бар'єри, а також ухилятися від перешкод зверху.

Цікаво, що в більшості випадків вигадані комп'ютером руху і способи переміщення виглядають не зовсім природно: іноді те, що витворяє ШІ, частково схоже на рухи людини, що знаходиться під впливом сильної дози спиртного. Але воно й не дивно, адже ШІ не обмежений тільки набором природних для людини рухів.

За словами дослідників, основна перевага розробленого ними ШІ полягає в його самостійності. Якщо звичайні алгоритми найчастіше не можуть пристосуватися навіть до незначних змін умов, то творіння DeepMind навчено настільки витончених методів пересування, що може орієнтуватися навіть у зовсім незнайомій віртуальної обстановці.

Наостанок зазначимо, що розроблений в DeepMind ШІ в майбутньому планується вбудовувати в програми керування роботами, які, як передбачається, завдяки цьому зможуть самостійно і «без втрат» переміщатися по складному середовищі промислового підприємства, вулиці або житлового будинку.

Джерело: futurismThe Verge
Переглядів: 137 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: