20.11.43
Де дмуть найшвидші вітри?
Де дмуть найшвидші вітри?

          Найбільш швидкі постійно вітри помічені в Антарктиді. Вже перші підкорювачі континенту відзначали силу дують вітрів. 


Все це пояснюється просто: Антарктида не має високих гір, в основному, це плато і рівнини, завдяки чому у вітру просто немає перешкод. Ну, або майже немає.

Антарктида відрізняється від інших континентів ще й тим, що більшість вітрів тут - падаючі. Зароджуються ці вітри в регіоні, який відомий, як "Сухі долини". Спочатку повітря на вершинах плато починає замерзати, завдяки чому він стає більш важким і більш щільним. Потім, під впливом сили тяжіння повітря спрямовується вниз, з дедалі збільшується швидкістю.

А швидкості тут практично немислимі для, власне, вітру. Як вам 320 кілометрів на годину? Причому вітерець цей висушує все на своєму шляху, зникає навіть лід. У бухті Commonwealth зареєстрований самий швидкий постійно дме вітер, швидкість його досягла 322 кілометра на годину.

Думаєте, 322 кілометри в годину - це дуже швидко? Ні, є і ще рекордсмени, правда, вже не постійні вітри, а шквали, які супроводжують торнадо. Швидкість переміщення повітряних мас в цьому випадку досягає величезної цифри в 512 кілометрів на годину. Саме така швидкість шквалу зареєстрована в 1999 році в Оклахомі, США, на висоті 30-60 метрів над поверхнею Землі.

Переглядів: 391 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *:
close