DVI

П'ятниця, 23.02.2018, 20.24.50
Головна » 2017 » Липень » 30 » Cитуація на ринку криптовалюти стає небезпечною
08.45.45
Cитуація на ринку криптовалюти стає небезпечною
      На сьогоднішній день ринок криптовалюти оцінюється у вражаючих $ 82 млрд, але на відміну від більшості традиційних ринків, він базується на обіцянках, надіях і оптимізмі. Стартапам з усього світу вдалося залучити через первинне розміщення монет (ICO) понад $ 1,3 млрд, однак у всіх випадках інвестори беруть на себе всі ризики, а компанії нікому нічого не гарантують, тому що не знаходяться під який-небудь юрисдикцією.

Таким чином, ринок криптовалюти в кінцевому рахунку може перетворитися в мильну бульбашку. Принаймні, такої думки дотримуються деякі експерти.

«Уявіть ринок, на якому практично будь-хто може запустити власну валюту в обмін на мільйони доларів ліквідного фінансування без будь-яких зобов'язань», - описує Ізабелла Камінська, колумніст Financial Times, своє бачення ситуації навколо криптовалюти.

На цьому ринку компанії залучають гроші незалежно від життєздатності бізнесу і його потенційної прибутковості. Все вирішує масштаб їх амбіцій, наявність програмного коду і прагнення залучити якомога більший капітал, говорить експерт.

За її оцінками, на ринку криптовалюти на даний момент знаходиться 900 видів криптовалюти, що володіють будь-якою цінністю. Наприклад, EOS в липні привернула криптовалюти на суму $ 200 млн, хоча її токени не володіють ніякими функціями, змістом і призначенням.

Деякі стартапи описують свою діяльність розпливчасто. Наприклад, InsureX надає «страхові рішення на базі блокчейна», а Pillar розробляє «гаманці нового покоління з відкритим кодом». Однак при цьому вони спокійно роблять ICO і залучають гроші, порівнянні з традиційним венчурним фінансуванням.

Хоча ICO допомагає компаніям отримати доступ до фінансування, з іншого боку, є ризик, що весь ринок виявиться бульбашкою, стверджує експерт.

Гірше того, Камінська розцінює феномен криптовалюти як наступний виток еволюції тіньових банківських систем. Тіньові банки створювали такі ж тіньові грошові кошти, які отримували статус платіжних засобів.Ще на ранній стадії відразу після фінансової кризи вони були знищені суворим регулюванням, а тепер переродилися в формі токенів і ICO.

Схожої думки дотримується співзасновник Ethereum Чарльз Хоскінсон. Він порівнює первинне розміщення з краудфандінгом: інвестори купують токени в надії, що ті виростуть в ціні. Ніяких гарантій ніхто не дає, а норм регулювання в цій сфері поки не існує, і в цьому якраз і криється головна загроза для ринку криптовалюти, вважає Хоскінсон.

«Всі говорять, що ICO йдуть на користь Ethereum, але насправді це бомба уповільненої дії», - каже Хоскінсон.

За словами розробника, компанії занадто активно випускають токени, розраховуючи отримати швидкі та легкі гроші.

Хоскінсон попереджає, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку США до цих пір не врегулювала ICO, тому при первинному розміщенні монет компаній не приділяють уваги правилам і нормам, як у випадку з цінними паперами. Стартапи не перевіряють, чи мають вони справу з акредитованими інвесторами і не прояснюють джерело грошових коштів. В майбутньому це може призвести до судових розглядів з покупцями токенів.

Однак Хоскінсон не вважає, що все втрачено. Є ймовірність, що цифрові монети прирівняють до цінних паперів, і тоді підхід до них повністю зміниться, вважає він.

Подібний погляд поділяє і Бред Гарлінгхауз - глава компанії Ripple, яка створила технологію переказу грошей через блокчейн. Він також сподівається, що регулятор в США рано чи пізно визнає криптовалюти цінними паперами, але на даний момент радить ставитися до криптовалюти обережно.

«ICO в плані фінансів живуть за правилами Дикого Заходу, і ця система нестійка», - зауважив Гарлінгхауз.

Наостанок зазначимо, що не всі експерти налаштовані песимістично. Так, венчурний інвестор Тім Дрейпер підтримує ICO і криптовалюту навіть в нинішньому її стані, тому що вважає, що ринок з часом зміцниться, а ICO стане гідним способом залучення фінансування.

Джерело: hightech.fm ( 12)

Переглядів: 344 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: