10.08.04
Цікаві події в світі техніки за квітень-травень
      Продовжую публікувати добірки подій/новин зі світу техніки. Цього разу пропоную подивитися, що цікавого у нас з'явилося в квітні. 

Відразу скажу, всякі там новини про появу фотографій нових айфонів і інших гаджетів публікуватися не будуть, таких новин і так величезне число. Замість цього будуть висвітлюватися оригінальні проекти смартфони/ноутбуки та інші цікавинки. 

Oculus Rift на озброєнні норвезької армії

Відеоокуляри зараз - це новий тренд, який підхоплюють багато компаній. Окуляри Oculus Rift, бувши спочатку військовою розробкою, були перетворені в ігровій аксесуар. 

А військові тепер намагаються його пристосувати для своїх потреб. Приміром, у норвезькій армії за допомогою цих відеоокулярів планують керувати бронетранспортером.

Водій, який сидить на своєму місці, бачить оточення тільки через окуляри, причому вельми незвичайним чином. Справа в тому, що по периметру транспортного засобу встановлено камери, які дають панорамне зображення всього, що знаходиться навколо танка/БТР.

І водієві не заважають ніякі перешкоди. При цьому вартість комплекту камер - всього близько 2 тисяч доларів, що в порівнянні з військовими зразками просто дрібниця. Військові камери такої якості стоять вже близько 100 тисяч доларів.

Так що норвежці і придумали оригінальний спосіб управління транспортом, і заощадили.

Ось, як все це виглядає:

Китайці "друкують" будинки за допомогою 3D принтера 

Уявляєте, ці повнорозмірні будинку з бетону, які призначені для проживання однієї сім'ї. Ціна будинку, виготовленого за таким методом - всього 4800 доларів, при тому, що будинок виглядає цілком пристойно. 

Це не "житло для бідних" а цілком реальний спосіб швидкого будівництва. Матеріали - цемент, відходи будівництва (щебінь, каміння, оскільки бетону), скловолокно і деякі інші компоненти. При цьому суміш не шкодить людині, а конструкція виходить досить міцною. 

Варто відзначити, що китайці дивляться в майбутнє, і вже планують, що будуватимуть таким способом не просто одноповерхові будинки, а цілі хмарочоси.

Принтер, який використовується для створення будинку, вельми великий. У висоту - 6,6 метрів, завширшки 10 метрів, а довжина його - 150 метрів.

PaperFold : смартфон з трьома дисплеями

Ось приклад концепту, який вже не просто сферичний концепт у вакуумі, в рамках проекту створений робочий прототип. Це модульний смартфон, з трьома дисплеями, які легко відстібаються від основного корпусу, і так само легко пристібаються назад.

Дисплеї - не звичайні, це гнучкий електронний папір від PaperFold. Причому дисплеї сенсорні, так що такий смартфон можна перетворити в щось на зразок ноутбука, з віртуальною клавіатурою, і працювати з таким пристроєм в будь-якому місці. 

Треба думати, споживання енергії йде не дуже сильне, оскільки електронний папір споживає дуже мала енергії, порівняно із звичайними кольоровими дисплеями. 

Мені здається, за подібними пристроями - майбутнє, незважаючи на те, що пустити такий девайс у виробництво не так просто. Справа в тому, що він дуже вже нестандартний. Хоча китайці повинні впоратися з цією проблемою дуже швидко.

Оген світломузика

Зараз технікою цікавляться, в основному, любителі гаджетів, які не дуже розбираються саме в технічній стороні справи. Але ж для того, щоб смарфтони/ноутбуки виробляти, потрібні грамотні інженери.

І для популяризації техніки різні країни і окремі ентузіасти роблять значні зусилля. Так, у Данії придумали вогняну світломузику, яка працює на основі такого ефекту, як труба Рубенса 

Ось, що говорить нам Вікіпедія про трубу Рубенса: «Відрізок труби, перфорований по всій довжині. Один кінець підключається до маленького динаміку, а другий - до джерела горючого газу (балона з пропаном). Труба заповнена горючим газом, так що просочується через отвори газ горить. Якщо використовується постійна частота, то в межах труби може сформуватися стояча хвиля. Коли динамік включений, в трубі формуються області підвищеного і зниженого тиску. Там, де завдяки звуковим хвилям знаходиться область підвищеного тиску, через отвори просочується більше газу і висота полум'я більше. Завдяки цьому можна виміряти довжину хвилі просто вимірюючи рулеткою відстань між піками». 

У досвіді, який ви можете побачити нижче, використовується цілих 2500 отворів, через які виходив палаючий газ.

Tango PC: невеликий ПК з просунутою конфігурацією 

Крім смартфона, про який йшла мова вище, є й інші цікаві проекти. Наприклад, комп'ютер Tango PC, який складається з двох частин. Перша - це док-станція, до якої підключається периферія (мишка, клавіатура, монітор і все інше). 

Друга частина - "мозок" комп'ютера, з процесором, ОЗУ і всім іншим. Незважаючи на розміри, всі компоненти в пристрої можна замінювати/оновлювати на більш потужні, так що проблем з апгрейдом не повинно виникнути. 

Розробники стверджують, що з таким ПК зникає необхідність носити з собою ноутбук. Беремо головний модуль з дому, і підключаємо його до док-станції в офісі. 

Всі файли, всі налаштування, все це зберігається у вашому ПК, і ви працюєте в одному і тому же середовищі. 

Платформою комп'ютера служить чотирьохядерний ARM-процесор з інтегрованим графічним чіпом. Крім того, встановлюється аж до 8 ГБ ОЗУ. На ПК можна поставити практично будь-яку систему, включаючи SteamOS, перетворивши, таким чином, комп'ютер в ігрову консоль.

Переглядів: 493 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close