20.29.39
Цікаві факти про круїзні лайнери
      Рано чи пізно кожен мандрівник вирішує спробувати прокататися на справжнісінькому круїзному лайнері. У більшості випадків, якщо немає фобій, цей вид подорожей стає головним для людей після 50 років. Адже дуже зручно дивитися на різні країни і міста, не втрачаючи в комфорті. Турист завжди може повернутися в свою затишну каюту і смачно поїсти у вже знайомому ресторані.
На великих туристичних лайнерах немає нудьги під час довгих пересувань по морях і океанах. Оскільки з туристами пливуть команди аніматорів, танцюристів, співаків і різного роду артистів, які цілими днями тільки те й роблять, що розважають туристів. Ну а якщо вам хочеться побути в тиші, можна поплавати в басейні, сходити в ресторан або позасмагати на палубі. 


У цьому пості ми зібрали добірку цікавих фактів, про які рідко знають навіть затяті мандрівники.

1. Забобони

Як і багато інших людей, моряки досить забобонні. І, звичайно ж, цифра 13, яка пов'язана з нещастями, теж не залишилася осторонь. Зауважте, що на багатьох, навіть найнадійніших круїзних лайнерах відсутня палуба 13.

2. Смерть на кораблі

Є спеціальна статистика, згідно з якою, на круїзних лайнерах щорічно вмирають близько 200 чоловік в світі. Цифра досить скромна, якщо враховувати, скільки людей в світі вважають за краще подорожі на кораблях. Немає ніякої статистики про те, як саме гинуть люди. Але якщо логічно подумати, послугами круїзних лайнерів користується велика кількість людей похилого віку, яким складно переносити авіаперельоти і перевезення іншими видами транспорту. Нам здається, що смерть під час останньої подорожі на борту розкішного лайнера не найгірша в світі.

3. Плавучі будинки престарілих

У 2004 році розглядалася можливість створення лайнерів, які гратимуть роль будинків престарілих високого рівня. У дослідженні було доведено, що такі лайнери будуть вигідні не тільки з економічної точки зору, але і дозволять людям похилого віку довше залишатися активними і щасливими. 
4. Навчання на лайнері

Після урагану Катріна в 2005 році, який був визнаний найпотужнішим за всю історію США, студенти університету Нового Орлеана отримали можливість цілий семестр проходити навчання і жити на борту найбільшого круїзного лайнера.

5. Судна і екологія

Незважаючи на кричущий стан світової екології, для круїзних суден є дозвіл скидати за борт неочищені стічні води. Однак тільки в разі, якщо судно знаходиться не ближче 4,5 кілометрів від берега. Не дуже приємний факт, але, правда.

6. Аптечний набір

Звичайно, на кожному круїзному судні є міні-лікарня з необхідним набором ліків і засобів реанімації. Крім того, присутні бортові медики. Але, наприклад, якщо вам під час плавання відкусила ногу акула і необхідне термінове переливання крові, залишається сподіватися тільки на те, що на борту корабля виявляться здорові люди з вашою групою крові, які будуть не проти поділитися нею. Ніяких запасів крові на борту немає.

7. Небезпечний міст

Найбільший круїзний лайнер в світі, який носить назву "Oasis of the Seas", не може проходити під будь-яким вподобаним капітану мостом. Але відомий небезпечний випадок, коли лайнер пройшов під мостом Великий Бельт, який розташований в Данії. При цьому, відстань між мостом і верхньою точкою лайнера склала не більше 50 сантиметрів. Більш того, все це стало можливим тільки завдяки високій швидкості корабля. Справа в тому, що чим швидше швидкість лайнера, тим сильніше він занурюється в воду.

Переглядів: 341 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close