15.55.02
Цікаве про Індію, яке знають не всі

      Індія одних нестримно вабить, інших - категорично відштовхує. Але немає в світі людини, яка б не представляв себе в цій країні. Безсумнівно, назвати Індію країною мрій дуже складно. Але в ній є такі особливості, що будь-який, хто там побував, ніколи не забуде цю подорож. Правда ніхто не стверджує, що спогади будуть повністю позитивні.

1. Населення Індії

Всі знають про те, що Китай - найбільш густонаселена країна світу. А люди, які побували в Японії, довго відходять від такої кількості людей на вулицях. Однак вона здасться більшості просто полем без людей, після відвідин Індії. Це друга країна в світі за кількістю населення і двадцята - по густонаселеню.

Однак щільність в окремих районах країни дуже різна. Погляньте на карту, в межах червоної ділянки проживає стільки ж людей, скільки на синіх ділянках карти.

2. Потяги

Якщо ви зважитеся на подорож по Індії на поїзді, запевняємо, це буде найбільш пам'ятна ваша подорож. При чому, запам'ятається воно і вашому носові, слуху, смакові і тактильним рецепторам. Але не все так погано, існують навіть поїзда з кондиціонерами, де мається на увазі деякий комфорт під час пересування.

Дуже часто в поїздах зайняті не тільки сидячі і лежачі місця, але також і стоячі в проходах, в тамбурі, в дверях і туалетах. Навіть якщо ви не встигнете прихопити з собою вузлик, не переживайте. Вас обов'язково нагодують привітні і доброзичливі сусіди. Зазвичай на одній лежачої полиці влаштовуються 5-6 чоловік, звичайно ж сидячи.

3. Мови і діалекти

В Індії існує одна державна мова: хінді та англійська. Подорожувати по великих містах, знаючи останню, буде зовсім просто, оскільки все дублюється, навіть оголошення в газетах. Єдине, що індійська англійська має відмінності від класичного, знайомого нам.

Ви здивуєтеся, дізнавшись, що в Індії більше людей, які володіють англійською, ніж у Великобританії! Однак подорожуючи по далеких містах і селищах, не варто сподіватися, що вас зрозуміють. А все тому, що крім цих двох мов, в країні використовується ще 17 мов і 844 діалекти.

4. Кумбха-мела

Кумбха-мела або "свято глечика" - одне з найважливіших релігійних подій в Індії, на якому збираються десятки мільйонів людей. Саме тому нерідкі випадки, коли люди гинули в натовпі. Свято проводиться лише раз на три роки. Люди чекають своєї черги, щоб зробити обмивання у священній річці Ганг під звуки барабанів і Реви слонів.

Перші згадки про "святі глечики" є в записах сьомого століття, які робив один китайський паломник. За його нотатками, в ті часи під час свята щедро подавали милостиню всім жебракам, а великий мудрець Шанкара збирав садху для того, щоб обговорити релігійні проблеми.

5. Нетрі

Незважаючи на те, що всі в світі знають про неспроможність і жахливе життя жителів індійських нетрів, проте щороку все більше і більше туристів намагаються потрапити саме в них. Для рафінованого жителя Європи, Азії або Америки, ці жахливі місця як ковток чистого повітря. Багато дуже швидко починають цінувати те, що мають, і те, що здається їм недостатнім для щасливого життя.

З жителями нетрів легко сфотографуватися, вони ніяково посміхаються і навіть не просять грошей за зйомку, як наприклад, в африканських племенах. Дивно розуміти, що сім'ї середнього класу також живуть в трущобах, просто побудованих з міцнішого матеріалу, ніж поліетилен і листове залізо. Тут дуже брудно, бідно і погано пахне. Але як не дивно, саме в нетрях Індії злочинності практично немає. Спокій жителів охороняють місцеві громади.

6. Індійська кухня

Те, що можна спробувати в Індії, заслуговує на написання окремої книги. Індійська кухня надзвичайно різноманітна, і, якщо ви не боїтеся, можна її пробувати в численних наметах вуличної їжі, які є всюди, навіть в трущобах. В якості основи багатьох страв часто використовуються овочі, рис і спеції. Серед дійсно смачних страв, які подобаються всім, варто спробувати коржі з начинками, сочевичну юшку, індійський чай зі спеціями на молоці.

Про спеції варто сказати окремо. По всіх усюдах всі страви дуже гострі. Настільки гострі, що навіть самі індійці запивають їх спеціальним кисломолочним напоєм, інакше ця пожежу в роті не згасити, а вода його тільки погіршить. Навіть солодощі тут подаються, рясно посипані перцем. І це абсолютна правда, що від такої гострої їжі отруєння туристам не загрожують, хіба що гастрит.

7. Вода

В Індії гостро стоїть проблема нестачі чистої питної води. Так що там говорити, якщо навіть центрального водопостачання в країні немає. Найчастіше воду приносять і заповнюють нею бачок. А то і взагалі миються, як раніше на Русі - в діжці. Незважаючи на те, що в Індії проживає величезна кількість людей, водних ресурсів там дуже і дуже мало, і левову частку цих ресурсів йде на туристів і забезпечення їх комфорту. Чи варто говорити, що краще пити перевірену бутильовану воду, щоб не ризикувати своїм здоров'ям на відпочинку?

8. Феномен Прахлада Джані

Прахлад Джані - індійський йог, якому більше 80 років. І 73 роки з них він не їсть і не п'є. Цю загадку намагалися розгадати доктори, професори і секретні служби протягом багатьох років. Але до цих пір цьому феномену немає ніякого пояснення.

За ним цілодобово стежили, проте не помітили якихось намірів підійти до холодильника, поки поруч нікого немає. Крім того, Прахлад Джані не використовує туалет. Він йому просто не потрібен. Деякі вчені впевнені, що це не феномен, а всього лише результати медитації дуже внушаємої людини.

Переглядів: 348 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close