14.51.39
Чотири найбільші медіа-групи України збираються закодувати 23 телеканали в супутниковому ефірі і ввести платну підписку на них з весни 2018
      За даними видання ЛІГА.net чотири найбільші українські медіа-групи, в цілому транслюють 23 телеканали, досягли попередньої згоди щодо кодування відкритих телеканалів на супутнику, яка орієнтовно стартує навесні 2018 року.

Відзначимо, що в даний момент медіа-групи Інтер (Дмитра Фірташа, Сергія Льовочкіна і Валерія Хорошковського), StarLightMedia (Віктора Пінчука), Україна (Ріната Ахметова) і «1+1» (Ігоря Коломойського) транслюють понад двадцять телеканалів: Інтер, НТН , К1, К2, МЕГА, Піксель, Zoom, Enter-фільм, СТБ, ICTV, Новий, М1, М2, Оце, Україна, НЛО ТБ, Індіго TV, 1+1, 2+2, ТЕТ, Плюсплюс, УНІАН ТБ і Бігуді.

Експерти ринку відзначають, що кодування найбільшими ТВ-групами з абсолютно різними власниками супутникового ефіру стане безпрецедентною подією для всього медіа-ринку, так як ще жодного разу вони не діяли в унісон. Про те, що українські канали на супутнику деякі гравці хочуть кодувати, стало відомо ще у вересні. Тоді були готові почати кодувати свої канали три гравці: групи 1+1, Україна і StarLightMedia, а ось Інтер до останнього часу не підтримував впровадження системи кодування супутникового сигналу.

У разі кодування сигналу трьох медіа-груп, 8 каналів Інтера тільки б виграли і перетягнули частина аудиторії на себе - глядачів, які не бажають платити. Однак схоже, що Інтер все таки вдалося переконати в необхідності кодування і офіційно про це повинні оголосити на галузевій конференції «ТIM 2017: Telecom, IT, Media», яка пройде в Києві 2-3 листопада.

Відзначимо, що загальна кількість домогосподарств, обладнаних супутниковими антенами, в Україні зараз становить близько 4,5 млн. При цьому супутникове ТВ легальним провайдерам платять менше 0,2 млн абонентів. Самі медіа-групи розраховують на помітне зростання «платної» аудиторії, проте прогнози експертів помітно обережніше. Вони вважають, що навряд чи вийде вмовити багатьох українців, які звикли до безкоштовного ТВ, розпрощатися навіть з невеликими грошима.

За деякими розрахунками 30-40% абонентів в містах перейде з безкоштовного супутника на незакодований ефірний сигнал Зеонбуду (Т2) і тільки 20-25% віддасть перевагу на користь кабельного ТБ. Багато що також залежить від того, чи відключать у 2018 році в Україні аналогове ефірне мовлення, яке до цих пір безкоштовно дивляться мільйони українців. Також не можна забувати, що крім каналів чотирьох медіа-груп, на супутнику залишаться мовники, які не підтримають кодування, наприклад, новинні українські канали або взагалі російське ТБ.

З чуток, кодування забезпечить компанія Verimatrix, а самі канали чотирьох медіа-групи розмістять на двох DTH-платформах провайдерів платного супутникового ТБ: XTRA TV (належить групі ТРК Україна) і Viasat (1+1), а ось у StarLightMedia та Інтера власних супутникових провайдерів не буде. Поки незрозуміло, чи треба буде користувачам купувати нові «прошиті» супутникові тюнери або справа обмежиться придбанням карток доступу.

Нагадаємо, що з 1 січня 2017 року українські медіагрупи стягують плату за мовлення своїх каналів в українських кабельних мережах. В результаті провайдери інтернету і ТБ змушені були підвищити абонплату або відключити трансляцію таких каналів.

Джерело: ЛІГА.net
Переглядів: 375 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close