12.31.36
Чому зоровий контакт так важливий в епоху електронних повідомлень
Чому зоровий контакт так важливий в епоху електронних повідомлень

            Викладач курсу журналістики в одному з  американських університетів зустрів невдоволення з боку однієї студентки, яка відправила повідомлення по електронній пошті з претензією на те, що заслуговує кращої оцінки. Він запропонував їй зустрітися, щоб обгрунтувати оцінку її роботи, на що студентка відповіла, що не хоче витрачати свій час на щось, чого вона не може змінити.


Навряд чи інші викладачі стали б терпіти такого роду ставлення, а студентці коштувало розглядати отриманий досвід в якості вправи в тому, як слід спілкуватися з іншими людьми, особливо в професійній обстановці. Сумніваюся, що вона мала б нахабство проявляти таку ворожість тет ...

Під описаний вище випадок підходить покоління молодих людей, які витрачають все більше часу на спілкування в електронній формі, перед екранами своїх планшетів , ноутбуків і смартфонів, і зараз це вважається нормою. Згідно з даними дослідницької організації Pew Research Center, 95% усіх підлітків в даний час знаходиться онлайн, при цьому 63% з них повідомили, що пріоритетною формою спілкування є текстові повідомлення; 20% навіть не розмовляють по стаціонарному телефону.

Автор «Епідемії нарцисизму» Жан Твендж з'ясував, що залежність більшості студентів від соціальних мереж   веде до нарцисизму. Інші експерти побоюються, що нинішнє покоління молодих людей і далі буде обростати проблемами комунікаційного характеру, що в кінцевому рахунку позначиться на їхньому подальшому житті. 

Текстові повідомлення не передають витончених сигналів, в тому числі міміку, мову тіла і тон голосу, сукупність яких може бути використана для кращого розуміння чиїхось почуттів і настрою. Деякі молоді люди ще під час навчання можуть прийти до розуміння того, наскільки критично важливою є здатність читати ці види сигналів, тоді як інші ніколи цього не дізнаються.

 Патрісія Уоллес, старший директор з онлайн-програмами в Центрі при університеті Джонса Хопкінса, говорить, що молоді люди, що воліють спілкування в письмовій формі живому спілкуванню, як правило, більш агресивні і позбавлені емпатії, оскільки не спостерігають наслідків своїх слів.

Роль соціальних мереж в заохоченні багатозадачності може мати негативний характер: серед молодих фахівців спостерігається тенденція до нехтування зоровим контактом, так як пріоритетним є не виконання службових обов'язків і встановлення ділових зв'язків, а постійна зміна статусів в соціальних мережах, моніторинг трендів або перегляд роликів на  YouTube. Крім того, використання смайлів, неповні речення та уривки фраз ведуть до поступової втрати здатності міркувати, вирішувати проблеми і шукати вихід з конфліктних ситуацій. Навряд чи варто говорити, що це може нашкодити кар'єрі, так як такі «фахівці» виставляють себе ідіотами. 

Втім, деякі вважають, що молоді люди використовують соціальні медіа для поліпшення відносин, а вебінари та відеоконференції є невід'ємною частиною роботи в сучасних умовах. Тому досвід молодих людей, які не залежать від соціальних мереж та грамотно використовують усні та письмові комунікативні навички, відображає реалії сучасного світу.

Переглядів: 916 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close