10.51.14
Чому у DC Comics Супергеройське кіно виходить краще, ніж у Marvel

      Фільм «Перший месник: Протистояння» вже вийшов на великі екрани і, отримав кращі відгуки, ніж «Бетмен проти Супермена: на зорі справедливості», обійшов конкурента за всіма статтями, включаючи касові збори. Але поки студія Marvel заслужено пожинає лаври слави і визнання, завдяки майстерно вибудуваному кінематографічному всесвіту, «Перший месник: Протистояння» зайвий раз доводить, що Warner Bros. дає право на куди більшу свободу при створенні оригінальних і більш візуально насичених історій.

Звичайно, повна (майже) свобода не завжди позитивно позначається на результаті, і це красномовно довів «Бетмен проти Супермена: На зорі справедливості».
Але те, що Warner Brothers запрошує Зака ​​Снайдера, Крістофера Нолана, Джеймса Вана і Мішель Макларен (яка, в кінцевому рахунку, була замінена на Петті Дженкінс) доводить, що студія не боїться робити сміливий вибір. А «Людина зі сталі», трилогія про темного лицаря, і, навіть «Бетмен проти Супермена: на зорі справедливості» містять епізоди, які показують, що великі боси дають кіношникам досить простору в створенні блокбастерів, без зайвого втручання. Чого не скажеш про Marvel.

Це не означає, що ваш покірний слуга не любить марвелівських супергероїв, «Перший месник: Протистояння» - однозначно один з кращих фільмів кіновсесвіту. Насправді, в даний час створюється відчуття, що у Marvel немає кращого фільму. Студія працює настільки гладко, що нагадує товарний поїзд, світлий, яскравий, колосально цікавий ... Але «Перший месник: Протистояння» виглядає в точності, як і будь-який інший фільм Marvel.

1414158506.89131

Є одна річ, яку варто визнати: «Бетмен проти Супермена: на зорі справедливості» буде дуже-дуже відрізняється від того, що створюють однодумці, знімаючи блокбастери про супергероїв, і всім нам завжди було добре відомо, що саме Зак Снайдер несе за це повну відповідальність. Снайдер зробив так, що його присутність стало впізнаваним майже в кожному кадрі. Таке відбувається, коли ти намагаєшся зібрати кілька оповідань в одному фільмі, але всі разом вони перетворюються в переобтяжене незрозуміло що. Навіть сумлінний кіноботан і коміксолюб Кевін Сміт похвалив «Бетмен проти Супермена: на зорі справедливості», назвавши Снайдера «прекрасним візуальним стилістом». На жаль Зак Снайдер переступив межу дозволеного з його різноманіттям стилістичних варіацій, що в підсумку тільки перевантажити сюжетну лінію.

Зак Снайдер починав у всесвіті DC з «Людина зі сталі» і «Бетмен проти Супермена: на зорі справедливості», в оповіданні яких, очевидно, є розбіжності. Але той факт, що Warner Bros. дала йому таку творчу свободу, заслуговує тільки похвали, навіть якщо результати виявилися неоднозначними.

Компанія має серйозний послужний список, коли справа стосується надання підтримки своїм режисерам. Варто згадати «Божевільний Макс: дорога люті» Джорджа Міллера, якому дозволили зробити фільм таким, яким він хотів, як не дико це виглядало на папері. А Крістофер Нолан з його «Темним лицарем»? Трилогія була однією з кращих історій, створених коли-небудь на основі коміксів. Але у випадку з Заком Снайдером, Warner дозволила по-справжньому спірну модель, яка викликала більше гніву, ніж визнання в праві на лідерство в побудові кіновсесвіту DC.

На даний момент, все це має не дуже хороші наслідки для студії. Але хочеться вірити, що рішення Warner Brothers довіритися Снайдеру і іншим режисерам в майбутньому свої дивіденди і, в кінцевому рахунку, на світ з'являться грандіозні кіношедеври, кожен з яких буде по-своєму унікальним і всі вони зіллються воєдино і збудують великий всесвіт.

Що ж стосується Marvel, то очевидно, що студія була успішною, використовуючи інший метод. Кевін Файг зі своїм вродженим знанням всесвіту Marvel піднявся від асоційованого продюсера «Люди Ікс» до президента студії, а фільми, які він зробив, зібрали в світовому прокаті більше $ 9 млрд. І ця сума буде тільки рости протягом декількох найближчих років. Очевидно, що підхід Файг увазі зв'язку публіки і критиками, які після 8 років і 13 фільмів, глибоко заковтнули гачок, до цих пір захоплені кінематографічним всесвітоом Marvel.

Справді, його вплив на сучасний кінематограф був настільки великим, що Файг навіть порівнюють з Джорджем Лукасом, і це не притягнуте за вуха. Але в підсумку, він все-таки продюсер, чия точка зору поширюється на всю компанію. При цьому мали місце ситуації, коли кіновсесвіт Marvel був не в ладах з деякими з сильних кінематографічних особистостей, які намагалися працювати в одноосібному напрямку.

take-a-history-lesson-on-marvel-s-civil-war-comics-as-explained-in-this-animated-video-891917

Найбільш яскравим прикладом є Едгар Райт, який залишив режисерське крісло фільму «Людина-Мураха». Режисер «Зомбі на ім'я Шон», «Круті лягаві», і «Скотт Пілігрим проти всіх» був офіційно найнятий студією, щоб курирувати виробництво «Людини-Мурахи» ще в 2006 році. Але потім, через творчі розбіжності, фільм був відкладений на багато років і Едгар Райт, в кінці кінців, покинув проект в травні 2014 року. Це не означає, що «Людина-Мураха» Пейтона Ріда був поганий. Просто це не було настільки сміливо, як очікували того фанати. Після перегляду картини залишається тільки уявляти, як би виглядала версія Едгара Райта, з його виразним і візуальним почерком. Але той факт, що Marvel не дала йому свободи дій, є ще одним вагомим доказом того, що боси студії воліли б мати фільми, які викликають одні й ті ж почуття і виглядають однаково, чи не краще і не гірше.

І це не єдиний випадок, коли таке бажання «допомогти» призводило до конфлікту з творчими людьми - так було з Кеннетом Брана, який відмовився повертатися до сиквелу «Тора» після завершення першої частини (правда, він все ж взявся за «Попелюшку» для Disney ), то ж відбувалося і з Джо Джонстоном і його «Першим Месником». Петті Дженкінс повинна була стати біля керма «Тор 2», але потім її попросили на вихід. Едвард Нортон зі скандалом попрощався з роллю Халка, а Терренс Ховард був замінений Доном Чіддлом після першої «Залізної Людини». І цей список можна продовжувати ще довго, згадавши Джеймса Ганна з його "Вартовими Галактики" і Джосс Уідон ( "Месники", але не "Ера Альтрон», який, фактично, вбив його оригінальність), кожен з яких може прищепити блокбастеру свою власну точку зору.

Але кращі фільми Marvel «Залізна людина III», «Месники», «Капітан Америка: зимовий солдат» і «Перший месник: Протистояння» досягли успіху завдяки натиску і кмітливості Шейна Блека, Уідона, Ганна, і братів Руссо відповідно, але ніяк не за зовні привабливий візуальний ряд. І навіть тоді, в кінцевому рахунку, вони все одно стали «трохи безпечніше» і відповідали очікуванням в тому ж візуальному шаблоні і структурі, які голлівудські блокбастери використовували протягом десятиліть. Але чи завжди Marvel вибирала цей шлях?

Перша фаза кінематографічної всесвіту Marvel, на скромну думку автора, складається з п'яти досить середніх блокбастерів. «Залізна Людина», «Неймовірний Халк», «Залізна людина 2», «Тор», і «Капітан Америка: Перший месник» недозволено схожі один на одного, оскільки головні супергерої всі до єдиного в результаті борються копіями самих себе в особі Залізного Торговця (Обадеш Стейна), Мерзоти, Івана Ванко, Локі, Червоного Черепа.

marvel-vs-dc-can-t-we-all-just-get-along-687991

Тепер же для DC і Marvel настали часи, коли буде зовсім непросто привносити щось нове і розвивати жанр коміксів, перш ніж настане застій, а глядач відчує втому від докорів сумління супергероїв. При цьому конкуренти не припиняють спроб створити свої власні кіновсесвіти. 20th Century Fox так і не зміг зрушити з мертвої точки «Фантастичну четвірку» в бажанні хоча б побічно підтримати на плаву йдучу на дно «Люди Ікс». Що ж стосується Sony, там вирішили, що для них найкращим вибором буде об'єднатися з конкурентом, замість того, щоб виступати проти Marvel, яка між іншим вже встигла ефектно впровадити Людину-Павука в свій кіновсесвіт.

Успіх і процвітання Marvel означає, що зміни в підході до кіновиробництва малоймовірні. Звідси випливає, що саме DC Comics доведеться шукати способи урізноманітнити супергеройський жанр. І, хоча було очевидно, що «Людина зі сталі» і «Бетмен проти Супермена: на зорі справедливості» вийшли вкрай неоднозначними, з'явилися ознаки, що кіновсесвіту DC в стані стати двигуном прогресу. На жаль, на даний момент ситуація виглядає так, як ніби DC вирішила перестрахуватися і створити дзеркальну модель всесвіту Marvel через те, що заробітки «Бетмен проти Супермена: на зорі справедливості» не змогли взяти планку в $ 1 млрд, а сам фільм піддався жорсткій критиці. Було надто пізно відстороняти Зака ​​Снайдера від зйомок «Ліги справедливості», так як виробництво фільму почалося вже через кілька днів після виходу на екрани «Бетмен проти Супермена». Але, судячи з просочування інформації, боси Warner Brothers взяли кермо влади в свої руки, і над підходом Зака ​​Снайдера і над його баченням «Ліги справедливості», що нібито призвело до деякого протистояння. Тим часом, першим випадком, коли режисер покинув знімальний майданчик через «творчі розбіжності», був Сет Грехем-Сміт під час зйомок «Флеша» і навіть ходили чутки, що Джеймс Ван також може відмовитися від «Аквамена» (хоча, в кінцевому підсумку, чутки залишилися тільки чутками).

Замість епілогу. Зараз вже ясно, що Warner Bros. докладає активних зусиль у розширенні всесвіту DC Comics, судячи з того, як розвиваються Бетмен, Супермен, Чудо-жінка і Зелений ліхтар. І це не просто знакові персонажі, як будь-який з супергероїв Marvel, кожен з них сам по собі в змозі залучити величезну аудиторію. Але складається враження, що Warner заради касових зборів готова пустити під ніж і задушити творчий початок будь-якого режисера, який взявся працювати над всесвітом DC. І тоді в цій битві залишиться тільки один переможець. А це означає, що жанр коміксів скоро стане ще більш розмитим, бляклим і вкрай негативно позначиться на фільмах про супергероїв, що, врешті-решт, може призвести до вельми сумного фіналу.

PS Коли матеріал вже був готовий до публікації, Warner опублікувала заяву про створення нового підрозділу DC Films. Згідно з інформацією Holywood Reporter керівники DC Films Джон Берг і Джеф Джонс контролюватимуть виробництво і творчий розвиток так само, як Кевін Файг робить це в Marvel.

За матеріалами CinemaBlend

Переглядів: 414 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close