DVI

Вівторок, 24.04.2018, 21.23.27
Головна » 2016 » Жовтень » 16 » Чому ПК-індустрія знаходиться на спаді другий рік поспіль?
14.59.44
Чому ПК-індустрія знаходиться на спаді другий рік поспіль?
       Стан PC-індустрії навряд чи можна назвати чудовим, якщо поглянути на звіт аналітичної компанії Gartner, згідно з яким світові поставки персональних комп'ютерів впали на 5,7% в III кварталі 2016 року - до 68,9 мільйона одиниць. У прес-релізі підкреслюється, що «восьмий квартал поспіль спостерігається падіння поставок, максимальний тривалий спад в історії комп'ютерної індустрії». Аналітики Gartner звертають увагу на погані продажі перед початком навчального року і низький попит на ринках, що розвиваються.
Є дві фундаментальні проблеми, які вплинули на результати ринку персональних комп'ютерів: продовження терміну служби ПК, викликаного надлишком споживчих пристроїв, і слабкий споживчий попит на PC на ринках, що розвиваються.

«Комп'ютер більше не є високопріоритетним пристроєм для більшості споживачів, тому вони не бачать необхідність в оновленні своїх комп'ютерів так часто, як раніше. Деякі можуть вирішити більше не оновлювати свій ПК», - підкреслює аналітик Gartner Микако Китагава.

Загроза виходить, природно, від смартфонів, які мають більш агресивні цикли відновлення, ніж персональні комп'ютери, і стали досить потужними, щоб конкурувати з настільними і портативними комп'ютерами при виконанні менш ресурсномістких завдань. Не можна не відзначити зростаючу міць і планшетних комп'ютерів, здатних стати повноцінною заміною ноутбуків.

HP, Dell і Asus відзначають низьке зростання, в той час як Acer, Apple, Lenovo і інші виробники PC відчувають зниження, що виражається двозначними показниками. У той же час, інша частина ринку персональних комп'ютерів, які в сукупності здійснили поставки більшої кількості ПК, ніж будь-який з окремо взятих іменитих брендів, знизилася більш ніж на 16 відсотків.

Втім, зростає популярність пристроїв 2-в-1, зростання яких вказує на чіткий напрямок для руху ринку вперед. У Gartner також говорять про те, що більш дешеві ноутбуки стають все більш привабливим варіантом заміни персональних комп'ютерів.
Переглядів: 137 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: