23.43.52
Чому на думку Тесли ми всі механічні біси?
Чому на думку Тесли ми всі механічні біси?

Пам'ятайте такого генія Ніколя Теслу ? Той самий повелитель електрики, і як кажуть, створити феномена Тунгуського метеорита.

Крім його дослідів з магнітними полями, у нього було ще безліч захоплень, одне з них філософія.

 У продовженні хотілося б розповісти, словами зі статті одного з читачів, про теорію Ніколя Тесли описує долю людини і як люди взаємопов'язані між собою. 

       


Тесла, або всі ми механічні біси.

Ви коли-небудь замислювалися про долю? Не в плані: «доля (не) справедлива до мене», а про те, наскільки доля має визначальне значення для нашого життя. Адже якщо все розписано долею, навіщо взагалі кудись прагнути і про що-небудь переживати, за нас вже все вирішено.

Тема, звичайно, цікава, але після таких міркувань ми все одно робимо те, що робимо, живемо, як живемо, не озираючись на різні філософські теорії та іншу метафізику. Хоча саме ставлення до долі, а не релігія або наші власні переконання, визначає наш світогляд.

А що, якщо я вам скажу, що наші бажання - не наші бажання, волі, як ми її розглядаємо, не існує, а наша пам'ять - зовсім не пам'ять, а ілюзія ? ; Здавалося б, неможливо, але я дотримуюся саме цього припущення, на яке мене надихнув сербський геній Нікола Тесла. Справжній геній. Не вчений, містифікатор, філософ, письменник або громадський діяч, а просто геній.

Одного разу я зіткнувся з теорією Тесли про те, що всі люди - автомати космічних сил . Ну, теорія, на самій-то справі, є продовженням теорії Декарта про механічне походження життя. Щоб довго не компостувати мозок, люди - поплавці на поверхні океану, а весь інший світ - є цей океан, а різні події і пригоди в нашому житті - хвилі, які знущаються над поплавками. Хоча, якщо розбиратися, все набагато складніше.

Що саме він мав на увазі?

Просто уявіть: всі навколо нас (дерева, машини, інші люди, сонце, погода, космос і т.д.) є сигналами, які передають нам спонукання зробити що-небудь, закладають бажання. Всі ми знаходимося в гігантській системі, нас не можна розглядати окремо від неї.

Ми стикаємося один з одним, спілкуємося, досягаємо кар'єрних висот або навпаки животіємо в злиднях, тому що від нас цього хоче наша Середа, ми лише маленькі точки впливу Всесвіту на неї саму . Парадокс теорії в тому, що вона не говорить, що все заздалегідь відомо. Вона лише вказує на те, що в кожен конкретний момент часу ми змушені вести себе так, як від нас вимагається, і це не є нашим прагненням.

Хтось може заперечити, згадавши про маніяків, вбивць, гвалтівників та іншу бруд, і сказати: «Невже і до цього нас штовхає середу, в якій ми живемо?» Можливо, частково так, але завжди потрібно тримати в розумі фактор помилки, жоден механізм не працює без збоїв, навіть швейцарський годинник. Людина - саме такий механізм , а коли на планеті цокають скажені мільярди швейцарських годинників, шанс помилки різко зростає.

Теорія струнка, як стегна Олівії Уайлд, і в цьому її естетична краса (теорії, не Олівії). А головна принадність у тому, що її не можна спростувати, хоча можна не дотримуватися її основних постулатів. Ця теорія дає так зване простір для польоту фантазії, і в принципі, жодна інша теорія життя не йде в розріз з нею, автоматизм людського організму просто стоїть над усім іншим (гуманізмом, дарвінізмом, біологією, метафізикою і іншим).

Тесла не раз говорив про те, що його припущення може виявитися невірним , але він буде йому слідувати, поки його не спростують. Я, мабуть, уподібнюсь частково сербському розуму.

За статтю більше спасибі її автору - Олександрові Шашолко.

___________________________________________________

 

Переглядів: 415 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close