14.15.35
Чому газети вмирають?
Чому газети вмирають?

           Зараз все більше газет і журналів закривається, перестають виходити в первинному своєму, паперовому вигляді. Навіть дуже старі, авторитетні видання перестають виходити в папері, переходячи в Мережу. Тому є кілька причин, і, що найцікавіше, причина не тільки в тому, що нині дедалі більше людей користуються Мережею для отримання новин та інформації взагалі. Звичайно, це одна з найважливіших причин, але не єдина.

Среди других причин, которые приводят к завершению работы многих изданий, можно выделить и такие:

Hепрактичність

Дійсно, з давніх пір відомо, що газети не особливо зручно використовувати. Вони великі, незручні, перевертати сторінки незручно. У той же час, інтернет і різноманітні гаджети надзвичайно зручні для нашого з вами використання. Один клік мишкою або ж натиснення на сенсорний дисплей, і сторінка перевертається. Крім того, пристрій з електронною інформацією можна покласти в кишеню, або в портфель. Тут може зберігатися маса необхідної інформації. А газету почитав, після чого її ще й викидати потрібно.

Цiна

Газети треба купувати, і ціна їх весь час зростає. А ось новин в Інтернеті - море, і платити за них не потрібно. У Мережі є матеріали на будь-який смак, і більшість з них повністю безкоштовні. Таким чином, багато людей вважають за краще отримувати інформацію безкоштовно, а не платити гроші. При цьому частенько трапляється так, що в газетах ми читаємо новини, які в інтернеті з'явилися чи не тиждень тому. Хто ж захоче платити за таку інформацію?

Грамотність

Чому газети вмирають?


Так, є і ще одна причина того, що газети вмирають - справа в тому, що все менше людей схильні до читання, як такому. Рівень грамотності нині такий, що серйозні новини та аналітичні статті мало кого цікавлять. Якщо комусь така інформація цікава, то швидше за все, грамотна людина буде шукати її в Мережі. А ось ті, кому головне - картинки і новини про "зірок", навряд чи будуть купувати газети (маються на увазі ділові та інформаційні видання) для отримання потрібної інформації. Ну, а "жовта преса" виживе, навіть якщо люди взагалі разучается читати. Картинки, вони завжди привертали увагу.

Складність і громіздкість інфраструктури традиційних видань

Для того, щоб випустити звичайну газету, потрібно затратити масу зусиль, та ще й закупити масу матеріалу. Це і верстати, і фарба, і папір. Весь техпроцес досить складний, і потрібні люди, які будуть всім цим займатися. Ясна річ, що все це споживає купу грошей. Плюс до всього, потрібна жорстка мережа журналістів / редакторів / коректорів, які будуть працювати з матеріалами в акурат до випуску. Після цього зміна чого-небудь стане вже неможливим.

А от у випадку електронних видань все простіше. Штат журналіст / коректор / редактор зберігається, зате купа професійного друкарського обладнання стає непотрібною.

Доходи журналістів

Залишаються ще видання, де журналіст отримує достатньо грошей за свою роботу, але таких видань все менше. Більшість друкованих газет і журналів, особливо регіональних, не можуть запропонувати журналісту нормальну заробітну плату. Нехай журналіст буде навіть семи п'ядей у чолі, його роботу будуть оплачувати по мінімуму. Звичайно ж, здібна людина дуже швидко зрозуміє, що фрілансером-копірайтером працювати набагато вигідніше. Крім того, зараз журналіст може непогано заробляти, пішовши на ТБ, або ж у якесь офіційне видання в Мережі.

Інтернет

ІнтернетПрактіческі в кожному пункті, зазначеному вище, згадувався Інтернет, у тому або іншому контексті. І дійсно, смерть багатьох традиційних видань пов'язана саме з популяризацією Глобальної Мережі. Інтернет постачає новини відразу, через пару хвилин після якого-небудь події. Потрібно лише гарненько пошукати, і необхідна інформація знайдеться. У Мережі повним-повнісінько видань різного спрямування, включаючи і серйозні фінансові ресурси для ділових людей, і "легкі" сайти для матусь. Інформація на будь-який смак - ось що таке Інтернет. А ось газети змушені писати про все, спрощуючи багато чого, оскільки орієнтуватися доводиться на "середнього" ​​читача.

Як бачимо, причин, які призводять друковані видання до завершення їх "кар'єри", дуже багато, і лише частина таких причин зазначені в цьому огляді.
Переглядів: 448 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close