DVI

Понеділок, 17.06.2019, 02.39.15
Головна » 2013 » Січень » 16 » Чому астрологія - не наука? частина друга
15.54.28
Чому астрологія - не наука? частина друга
Чому астрологія - не наука? Частина друга

                Не так давно на DVI вже публікувалася  перша частина статті про астрологію. Але не в якості чергової порції "пророцтв", а в якості спроби переконати наших читачів в брехливості астрології і астрологів .

Всі ці люди використовують слабкості і деякі особливості людської психіки, про що ми також писали. Давайте подивимося, чи збігається прогноз "астролога" з реальним станом речей.


Як уже говорилося , читаючи свій "прогноз", людині здається, що все написане /надруковане стосується саме його. Все це ми вже пояснювали. Але як справа йде насправді? Може бути, прогнози "справжніх" астрологів справедливі? Приміром, деякі з них стверджують, що гороскоп допомагає зрозуміти, до якої професії схильний людина.

Статистика не бреше

Економісти з Університету Дж. Вашингтона (Беннет і Барт прізвища дослідників) вирішили перевірити, наскільки положення планет і світил впливає на професійну схильність людини. Наприклад, було вирішено перевірити, як все це впливає на службу молодих людей в армії.

Крім того, були вивчені статистичні результати підрахунку розподілу дат народження більш, ніж 17 тисяч вчених, політиків і представників інших професій /спеціальностей. Як і можна було очікувати, жодних закономірностей у відношенні "дата народження /професія" не було виявлено.

Інший вчений, на цей раз психолог з Чікаго, вирішив перевірити розподіл залежності "дата народження /характер". У його експерименті погодилися брати участь видні астрологи США, а також 23 добровольці. Останні заповнили анкету, в якій довелося відповісти на питання про характер, роботі та інше.

Далі дані про місце і дату народження добровольців були повідомлені представникам двох груп. Перша - астрологи, друга, контрольна група - випадкові люди, яким доручили ту ж задачу, що і астрологів. А саме - скласти особистісну характеристику добровольців, чиї дата і місце народження повідомлялися. У підсумку прогнози астрологів опинилися нітрохи не точніше пророкувань випадкових людей.

Іншими словами, ніякого збігу у відношенні "дата-місце народження /характер /професія" просто немає. Найцікавіше - те, що всі характеристики одних і тих же людей, складені астрологами, дуже розходилися між собою. Можна сказати, що ні одна характеристика одного і того ж людини, складена різними астрологами, не збіглася ні по одному з пунктів.

Масштабна перевірка

 Ймовірно, одну з найбільш масштабних перевірок затіяв статистик Гоклен з Парижа. Цей учений зіставив дані 41 тисячі (!) Людей, включаючи дату, місце народження і час народження. При цьому оброблялися тільки дані жителів Європи. З цієї 41 тисячі 2,5 являлись "звичайними" людьми, тобто не були нікому відомі. І 16 тисяч - знаменитості, включаючи артистів, учених, спортсменів, письменників. 

 Гоклен зіставив положення планет під час народження кожної конкретної людини, враховував він і знаки зодіаку. Виявилося, що немає ніякого зв'язку між поточним родом заняття людини, його знаком зодіаку і /або датою народження. Все зв'язку були випадкові, і кількість таких зв'язків було порівняно з випадковою статистичною похибкою. 

Загалом-то, це тільки кілька найбільш показових "перевірок", насправді, їх набагато більше. І всі перевірки, проведені вченими, справжніми вченими, по науковим ж методиками, показують -  ніякої кореляцій між датою, місцем народження, знаком зодіаку і характером /професією /долею людини просто немає .

Варто пам'ятати - астрологія - не наука . Це спосіб цікаво провести час, якщо жити нудно. Не потрібно серйозно сприймати всі ці передбачення і гороскопи.

Переглядів: 338 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: