16.58.47
Чого бояться великі уми сучасності? [Частина 1]
Чого бояться великі уми сучасності? [Частина 1]

           Щорічно онлайн-журнал Edge - так званий найрозумніший сайт в світі - задає провідним вченим, технологам, письменникам і академікам одне питання. У цьому році питання звучить наступним чином: « Чого ми повинні боятися? », і ідея полягає в тому, щоб виявити нові проблеми в галузі науки, технологій та культури.


У число респондентів у цьому році увійшли екс-президенти Королівського товариства, лауреати Нобелівської премії, відомі автори науково-фантастичних творів, Нассім Ніколас Талеб, Брайан Іно, фізики-теоретики, психологи і біологи. У продовженні знайдете близько 30 різних речей, які турбують найвидатніших умів сучасності.

  1. проліферації [швидке збільшення] китайської євгеніки. - Джеффрі Міллер, еволюційний психолог.
  2. Подій типу «Чорний лебідь», і того, що ми як і раніше покладаємося на моделі, які вже були визнані шахрайськими. - Нассім Ніколас Талеб, математик і трейдер.
  3. Того, що лженаука поневолить землю. - Хелена Кронін, автор і філософ.
  4. Справжніх апокаліптичних подій. Все більшого числа малоймовірних подій, які можуть призвести до повного спустошення людського суспільства. - Мартін Рис, колишній президент Королівського товариства.
  5. Зниження висвітлення науки в газетах. - Барбара Штраух, науковий редактор New York Times.
  6. Того, що ми не зможемо перемогти віруси, в процесі вивчення яких підштовхуючи їх за поріг катастрофічних помилок. - Вільям Мак'юен, дослідник молекулярної біології.
  7. Того, що розвиток технологій придушить в нас можливості для занепокоєння. - Ден Спербер, соціальний учений.
  8. Того, що розумні люди не будуть займатися політикою. - Брайан Іно, англійський музикант-електронник і музичний теоретик.
  9. Ще однією фінансової катастрофи. - Сет Ллойд, професор Массачусетського технологічного інституту.
  10. Що пошукові системи стануть арбітром істини. - Вільям Деніел Хілліс, фізик.
  11. Того, що ми продовжимо заохочувати табу на погані слова. - Беньямін Берген, професор.
  12. Я боюся, що наші технології допомагають довести довгий, післявоєнний консенсус проти фашизму до кінця. - Девід Боданіс, письменник, футурист.
  13. Що цифрові технології підривають наше терпіння і змінюють наше сприйняття часу. - Ніколас Карр, американський письменник, вчений-публіцист.
  14. Того, що фінансування великих експериментів вичерпається, і вони припиняться. - Ліза Рендалл, американський фізик-теоретик.
  15. Катарсис є трансцендентною радістю, який - ви не могли б повторити питання? - Андріан Крейе, редактор газети German Daily.
  16. Культурного згасання, і того факту, що невідомі письменники країн Карибського басейну можуть не отримати достатньої уваги. - Ханс-Ульріх Обріст, куратор, критик, історик мистецтва, директор лондонської галереї «Серпентайн».
  17. Небагато. Я їжджу на мотоциклі без шолома. - Крейг Вентер, американський генетик, біолог.
  18. Того, що наша здатність розрізняти важливі і тривіальні або навіть неіснуючі проблеми зменшується. - Євген Морозов, журналіст.
  19. Ми повинні бути стурбовані новою ерою антропоцен [неформальний геохронологічної термін, що позначає геологічну епоху з рівнем людської активності] - не тільки як геологічного феномена, але і як культурного фрейма. - Дженніфер Жаке, доцент екологічних досліджень в Нью-Йоркському університеті.
  20. Чоловіків. - Хелен Фішер, антрополог.
  21. Що ми перестанемо вмирати. - Кейт Джеффрі, професор поведінкової неврології.
  22. Того, що існує нескінченна безліч всесвітів, але ми можемо вивчити лише ту, в якій живемо. - Лоуренс Максвелл Краусс, фахівець в галузі астрофізики та космології.
  23. Роста антиінтелектуалізму і кінця прогресу. - Тім О'Рейллі, засновник O'Reilly Media.
  24. Ми повинні турбуватися про декілька «сучасних» державах, в яких законопроекти, оприлюднені злочинцями, були узаконені через формальні і «легальні» демократії. - Едуардо Салседо-Албаран, колумбійський філософ.
  25. Що технології можуть стати загрозою демократії. - Хаїм Харарі, фізик.
  26. Абсолютизму людського зарозумілості. - Джессіка Трейсі, професор психології.
  27. Взаємно гарантованого знищення. - Вернор Віндж, математик, учений, автор.
  28. Мене турбує, що ми дійсно не розуміємо квантових явищ. - Лі Смолін, фізик.
  29. Того, що ми в буквальному сенсі втрачаємо зв'язок з фізичним світом. - Крістін Фінн, археолог.
  30. Нам потрібні інститути та культурні норми, які роблять нас краще, ніж ми є насправді. Мені здається, що зараз найбільша проблема полягає в їх побудові. - Сем Харріс, невролог.
Переглядів: 434 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close