11.24.44
Число шкідливих криптомайнерів різко зросла, хакери атакують жертв по всьому світу [карта кіберзагроз]
      На тому тижні ми написали про те, як хакери зламали хмарне сховище виробника електромобілів Tesla і використовували його ресурси для таємного майнинга криптовалют. Дослідники з Check Point підтвердили, що американська компанія стала далеко не єдиною жертвою - початок поточного року ознаменувався стрімким зростанням числа шкідливих криптомайнерів, нападників на комерційні організації.

Дослідники компанії виявили три різні варіанти шкідливих криптомайнерів, які увійшли в топ-10 активних зловредів. Очолив рейтинг CoinHive, який атакував кожну четверту компанію в січні 2018 року. Нагадаємо, що CoinHive здатний в таємниці від користувача добувати криптовалюту Monero за рахунок впровадження шкідливого JavaScript у веб-сайти, який потім використовує потужності процесора ПК користувача, знижуючи його продуктивність. Також до рейтингу потрапили майнер JSEcoin і Cryptoloot, які добувають криптовалюту без відома жертви.

Фахівці Check Point також відзначили на карті рівень кіберзагроз по країнам, в яких зелений позначає низький рівень ризику, червоний - високий, білий - недостатньо даних.

У січні 2018 року атаки з використанням шкідливих криптомайнерів стали найпоширенішим типом атак на організації. На першому місці рейтингу розташувався CoinHive, від нього постраждало 23% компаній, друге місце зайняв Fireball, а третє - Rig Exploit Kit, який в січні атакував 17% організацій.

У свою чергу найактивнішими мобільними зловредами січня 2018 року стали:
  • Lokibot - банківський троян для Android, який краде призначені для користувача дані і вимагає за них викуп. Зловред може заблокувати телефон, якщо видалити його права адміністратора;
  • Triada - модульний бекдор для Android, який дає величезні привілеї скачаним зловредам;
  • Hiddad - зловред для Android, який переупаковують законне програмне забезпечення і потім реалізує їх в магазинах сторонніх виробників.
Крім шкідливого ПО для майнінга криптовалют, дослідники Check Point виявили, що 21% організацій до цих пір мають заражені Fireball робочі станції. Fireball може використовуватися як повноцінний завантажувач, здатний запускати шкідливий код на комп'ютері жертви. Вперше зловред виявили в травні 2017 року, а влітку він встиг нанести кілька серйозних ударів по компаніям.

Джерело: Check Point
Переглядів: 381 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close