DVI

Четвер, 05.12.2019, 20.32.46
Головна » 2013 » Травень » 6 » Чим замінити Google Reader?
18.39.24
Чим замінити Google Reader?
Чим замінити Google Reader?
        Новина про закриття RSS-агрегатора  Google Reader  для багатьох стала шоком. Нагадаю, сервіс припинить працювати 1 липня 2013 року. Цим кроком Google намагається консолідувати свої сервіси, що вже призвело до закриття ряду інших на тлі запуску соціальної мережі Google+ (куди всіх і намагаються перетягнути). Отже, Google буде і далі просувати ключові продукти: Android, Chrome і Google+.

Багато хто задається питанням про пошук альтернатив. На щастя, можна експортувати RSS-підписки в OPML-формат, в якому зберігаються не тільки канали, але і розшарені запису, лайки і передплатники. Покрокова інструкція по завантаженню даних Google Reader представлена ​​далі поряд з альтернативними RSS-рідерами.

Експорт RSS-підписок

Просто пройдіть за цим посиланням , натисніть на червону кнопку Створити Архів і через кілька миттєвостей зможете завантажити ZIP-архів (потрібно буде залогінитися другий раз, що досить дивно). Файл з RSS-фідамі називається subscriptions.xml .

Альтернативні RSS-агрегатори

NewsBlur

Це один з найбільш згадуваних на сьогоднішній день RSS-агрегаторів, що дозволяє не тільки підписуватися на улюблені сайти і переглядати записи в стандартному форматі і в звичному для користувачів сервісу Instapaper вигляді, але і відкривати оригінал новини або статті. Крім того, користувач може самостійно налаштувати автоматичний фільтр нецікавих постів. На жаль, користувачам безкоштовно доступне до 64 підписок, а далі доведеться щомісяця віддавати по одному долару. Доступні версії для iOS і Android.

Skimr

Цей агрегатор відрізняється мінімалістичним дизайном, тому відмінно підійде для тих, хто вважав вважає Google Reader занадто громіздким. На стартовій сторінці відображає всі доступні підписки, а також посилання, по кліку на якій пости з усіх каналів виводяться на одній сторінці. Зображення можна відключати. ​​

Feedly

Інтерфейс цього сервісу стилізований під планшет і більш привітний до користувача, ніж той же Google Reader. Проблема в тому, що користувач не бачить всі свої підписки, а лише найбільш популярні статті з різних джерел. Втім, це не завадило трьом мільйонам користувачів Google Reader перейти на Feedly. Передбачені програми для iOS і Android.

The Old Reader

Соціальний RSS-рідер, як його називають розробники, знаходиться в стадії бета-тестування і припаде до душі консерваторам. Пригнічує лише відсутність мобільних додатків і швидкість оновлення RSS. Переглянути як виглядають записи можна тут .

Pulse

Прекрасний RSS-агрегатор, який вибудовує передплати у візуальну мозаїку. Позитивні відгуки підкуповують своєю лаконічністю, а наявність безкоштовних додатків для iOS і Android - гарантія зростаючої користувача аудиторії.

Netvibes

Це вже не простий RSS-рідер, а повноцінний інструмент для аналізу та статистики. Втім, такий функціонал доступний лише за 500 доларів на місяців, а любителі випендритися виділитися можуть за $ 3,50 заручитися цілодобовою підтримкою і спеціальним бейджом на профілі. Не лякайтеся, безкоштовна версія RSS-рідера додається.

Flipboard

Ідеальний варіант для iOS-і Android-пристроїв - ви просто насолоджуєтеся процесом читання, перегортання, розкриття та інших дій, які хочеться повторювати до безкінечності. Величезний плюс в можливості залогінитися через акаунт Google Reader і імпортувати всі RSS-фіди в цей додаток.

Післямова

Тут розглядалися в більшості своїй безкоштовні RSS-рідери. Осторонь залишилися RSS-агрегатори, що формують потік на основі соціальної активності користувачів, а також додатки, що вимагають встановлення на сервер (на кшталт Fever °   за 30 доларів, яке аналізує підписки і сортує статті на основі їх соціального температури - виглядає дуже круто, але згодиться хіба що  гікам ).

Переглядів: 350 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: