13.35.46
Чи може BSoD вбити комп'ютер?
            Blue Screen of Death (BSoD) так раптово зупиняє наш комп'ютер і залишає по собі незрозумілі коди помилок, та чи може така ситуація вплинути на працездатність машини загалом?  

Зразу дам відповідь на питання — сумніваюсь. Адже основна ідея Stop Error (таку назву дав цьому повідомленню Microsoft) — це захистити апаратне забезпечення.

Якщо з'явилось це повідомлення — значить у Вас з комп'ютером не все в порядку. І ось які є основні причина настання цієї повістки:

1) Конфлікт апаратного забезпечення



Якщо є нерозпізнані пристрої з невстановленими, або неправильно встановленими драйверами, то вони можуть одночасно скористатися одним каналом даних і тоді робота зупиниться. Тому завжди потрібно ставити найновіші драйвери — особливо неосвіченим користувачам.

2) Проблема з оперативною пам'яттю

Є кілька проблем

Проблеми з ОЗП часто стають причиною виникнення BSoD. Щоб запобігти цьому можна перевірити стан пам'яті задопомогою, наприклад, Memtest86+. Добре, що пам'ять недорога і її можна легко замінити у випадку «поломки».

3) Лінивий господар



Нагрівання частин комп'ютера — це проблема з якою борються майже усі виробники комплектуючих — тому не треба цю проблему посилювати!

Легко і безкоштовно допоможе перевірити температуру Вашої машини програмка PC-Wizard, у якої є ще багато різних корисних призначень. Якщо бачимо перегрів — в руки пилосос і ватну паличку, а якщо боїмось, то до сервісу.

4) Недостатньо потужності



Про блок живлення не всі люблять згадувати, а от про процесор чи відеокарту — залюбки! Та через недостачу потужності система стане нестабільною і це може закінчитися не просто вимкненням комп'ютера, а й більш життєвою проблемою.

5) Фрагментований жорсткий диск



Невелике фрагментування диску не є страшним для системи, але при серйознішій проблемі система стане повільною і зможе не знайти місця для запису файлу, а тому по-зрадницьки здасться. Та вирішується ця проблема одним кліком мишки, навіть вбудованими засобами операційної системи.

6) Пошкодження реєстру



Реєстр — це база налаштувань системи, тому до неї краще не лізти. Але як не лізти, коли Windows так неефективно за ним доглядає?! Через це відбувається сповільнення системи з часом. Тому реєстр треба чистити і дефрагментувати, але хорошими програмами, наприклад Free Wise. У мене програма зменшила розмір реєстру на 30%. Ох, цей Windows…

7) Віруси



Віруси — це плата за нереалізовані таланти програмістів, та поганий захист Windows. От вони можуть пошкодити ПК. Тому знайдіть собі антивірусну програму за смаком, та бажано якістю, і користуйтесь на здоров'я.

А також можна завантажити систему у Безпечному режимі (Safe mode), що дасть загрузитись усім «чужорідним» програмам та драйверам, а лише чисту операційну систему — у такому випадку робота антивірусу буде найефективнішою. Та це лише при серйозних підозрах.

Найгірше — це не вирішувати проблему, адже це зробить Ваш комп'ютер сумним.



До того ж усіх проблем не перелічиш, адже кодів помилок є більше 200. Та якщо Ви одразу після BSoD перезавантажуєте комп'ютер, то згадати усі Ваші повідомлення за датами та помилками допоможе безкоштовна програма BlueScreenView.

Отже, у ситуації з BSoD одна проблема — сидіти і нічого не робити. Комп'ютер залишиться цілим, хіба що всі результати роботи у поточному сеансі зникнуть, тому Сtrl+S і буде Вам щастя.
Переглядів: 479 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close