DVI

Неділя, 22.04.2018, 17.20.54
Головна » 2017 » Липень » 17 » Через зміни клімату зросте вартість авіаперевезень
12.30.08
Через зміни клімату зросте вартість авіаперевезень
      Зміна клімату створює проблеми для авіатранспорту. Крім вже відомих незручностей з посиленням турбулентності нове дослідження виявило й інші наслідки з набагато більшими негативними наслідками.

Дослідження, проведене фахівцями з Колумбійського університету, NASA та Інституту управління логістикою, засноване на відтворенні моделі поведінки 5 найбільш популярних літаків і 19 аеропортів по всьому світу. В результаті, було встановлено, що до середини-кінця нинішнього століття близько 10-30% щорічних рейсів, виліт яких припадає на найбільш жарку пору дня, можуть зажадати деяких обмежень по масі. Зокрема, літакам доведеться знижувати корисне навантаження і запас палива на 0,5-4% від максимальної доступної величини.

Це стане наслідком зміни щільності повітря. Коли повітря нагрівається, він стає менш щільним і більш розрідженим, ніж холодне повітря. Для того, щоб злетіти при більш високих температурах, літак повинен набрати більш високу швидкість, ніж при інших рівних умовах. В результаті, у міру підвищення температури повітря літакам для зльоту буде вимагатися більш довга злітно-посадкова смуга або ж зниження злітної маси.

Дослідники відзначають, що в своїх моделях вони тестували як малі, так і великі літаки. Всі вони схильні до впливу підвищення температури, яке потягне за собою реальні наслідки. Так, авіакомпаніям доведеться скасовувати або переносити рейси через надмірну спеку. Також аеропортам доведеться інвестувати кошти в збільшення злітно-посадкової смуги. Крім того, через обмеження ваги авіакомпанії зможуть перевозити менше пасажирів і багажу. Це все призведе до збільшення вартості послуг авіатранспорту.

Джерело: Engadget
Переглядів: 178 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: