DVI

Вівторок, 23.01.2018, 02.09.12
Головна » 2017 » Липень » 5 » Через 30 років люди перестануть використовувати секс для розмноження
12.00.19
Через 30 років люди перестануть використовувати секс для розмноження
      На думку директора центру права і біологічних наук Стендфордської школи права Ханка Грилі, до 2050 року більшість американців перестане займатися сексом для розмноження. На заміну цього вони будуть відбирати ембріони, створені в лабораторії за допомогою їх ДНК.

Примітно, що штучне розмноження вже сьогодні активно практикується серед вузького кола американців - переважно серед багатих жителів Кремнієвої долини. Причина? Створення ембріонів з ДНК - найнадійніший спосіб позбавити майбутньої дитини від спадкових захворювань, на зразок хвороби Гентингтона.

Згодом, вважає Грилі, «кастомізація» ембріона буде розширюватися, і батьки почнуть масово позбавляти дітей від ракових генів, схильностей до Альцгеймера, вибирати колір волосся і очей і навіть рівень розумових здібностей.

По суті, батьки зможуть вибирати дитину ще до його зачаття. Втім, це не означає, що можна буде «запрограмувати» свого роду надлюдину: можливо, доведеться вибирати між рівнем IQ і якиюсь рідкісною хворобою або не дуже привабливою зовнішністю. За словами Грилі, все набагато складніше, ніж того хотілося б.

«Я не думаю, що таким чином ми зможемо передбачити, що даний ембріон отримає 1550 балів на SAT-іспиті, - говорить він. - Скоріше, що цей ембріон з ймовірністю в 60% потрапить в першу половину кращих учнів або що є ймовірність в 13% його попадання в перші 10%. Ось це цілком реально зробити».

При цьому Грилі визнає, що до штучного розмноження на даний момент існує безліч етичних питань. Наприклад, багато хто побоюється, що якщо багаті, до всього іншого, ще й позбавлять себе від хвороб і інших вад, то це призведе до ще більшого розшарування людського суспільства.

Однак ці побоювання Грилі вважає частково марними. На його думку, у відносно вільних від упереджень США і Китаї послуга зі штучного зачаття стане безкоштовною, так як дозволить заощадити страховим компаніям на подальше лікування: відбір і створення ембріона зі стовбурових клітин коштує $ 10 тисяч, а лікування - в три рази дорожче.

А ось на міжнародному рівні поділ, навпаки, буде тільки наростати. Адже якщо США і Китай почнуть масово відбирати ембріони, то через деякий час ці країни зможуть економічно піти далеко вперед, в той час як консервативна Європа (в першу чергу, Німеччина, яка соромиться генетичних експериментів з часів нацизму) і бідні країни, на кшталт Сомалі, навпаки, почнуть відставати з ще більшою швидкістю.

Втім, на думку Грилі, до апокаліпсису справа не дійде. Швидше за все, в кінцевому рахунку «штучний відбір» буде обмежено застосовуватися для «лікування» безпліддя і якихось дуже рідкісних захворювань.

Джерело: hightech.fm
Переглядів: 45 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: