13.48.25
Це солодке слово "Малина" або революція під назвою "RaspberryPi"


Перша ластівка нової епохи
Поява RaspberryPi — повноцінного міні комп'ютера розміром з кредитну картку стала неочікуваною і водночас видатною подією літа 2012 р. в світових комп'ютерних колах. Конфігурація «заліза» RaspberryPi не була якоюсь неймовірною:
одноядерний процесор 700 Мгц з архітектурою ARM v6, 256 МБ оперативки, 2 USB порта на борту, дротовий порт Езернет 100 Мбіт і слот для SD картки.

Потужніші плати були і раніше, але фурор зробила саме RaspberryPi. Чому?
Всіх убила ціна.
$35

Я розмірковував, чому забезпечені дядьки зі Штатів та Європи так збудилися при появі дешевого одноплатного комп'ютера. Моя думка — всі вони відчували потребу в супер-дешевому комп'ютері, який стане справді масовим. Ця потреба висіла в повітрі. Тому, коли хтось перший запропонував такий продукт, народ виявився готовим це сприйняти. Та що там сприйняти — була ейфорія.
Перша партія з 10000 RaspberryPi була продана за 2 години. За місяць зробили ще 10000. І вони розпродались за пару днів.
Ентузіасти швидко підготували декілька різних дистрибутивів Linux для RaspberryPi, почали створювати цікаві проекти, побудували навіть кластер з 64 комп'ютерів RaspberryPi. Не ловила гав і Oracle — розробила спеціально (!) під RaspberryPi адаптовану версію java. Знову ж таки, спеціально під RaspberryPi випустили оптимізовану версію культового MineCraft. Процес облаштування триває.

Важливий принцип, а не кількість Мегагерц
Що ж такого особливого в цій платі? Технічно ж — нічого видатного.
Я думаю, що вона зламала психологічний бар'єр. Показала новий рівень доступності комп'ютерних технологій для людей. Це символ нової епохи, яка швидко наближається. Епохи масових копійчаних комп'ютерів, якими наповнюється світ. А кількість завжди переходить в якість, впливає на людську свідомість та поведінку.
Я також був готовий сприйняти появу RaspberryPi. Мені потрібна така машинка для розгортання домашньої комп'ютерної інфраструктури. Власної.

Мій шлях до Приватної Хмари
Свої перші спроби завести домашній постійно працюючий сервер я робив і раніше. На базі мультимедіа плеєра PlayOn!HD з MIPS процесором 700 МГц і 128 МБ оперативки. Софт у вигляді альтернативних торент клієнтів (rtorrent, transmission), Web-сервера lighttpd для керування ними та різних утиліт працював чудово. Навіть під час відтворення FullHD відео. Але час від часу плеєр починав сильно гальмувати. Мабуть 128 МБ пам'яті була замало для підтримки великої кількості роздач з переповненого 1,5 ТБ вінчестера. На жаль, я не міг з цим нічого зробити.
Але я цінував свій плеєр за його високу Енергоефективність. Він "їв" меньше 20 Ватт. Для тих, хто качає/роздає торенти з потужного ПК і думає, що це даром, я пропоную звернути увагу на рахунки за електроенергію :)

Енергоспоживання RaspberryPi знаходяться на рівні 2 Ватт (у нього вінчестером працює SD флешка). Чудово!
Я одразу захотів RaspberryPi і робив спроби її купити. Але зробити це все не виходило. Кілька місяців плат не було в наявності. Аж ось у жовтні 2012 р. RaspberryPi, нарешті, з'явилася у вільному продажу. Та ще й із збільшеним удвічі обсягом оперативної пам'яті (до 512 МБ)! Також офіційно було дозволено розганяти процесор з 700 МГц до 1 ГГц. І все це за ту саму ціну в $35. Символ доступності не дискредитовано.

Зібрався вже купувати RaspberryPi, але в останній момент… передумав :)
Знайшов кращу для Приватної Хмари. Вже замовив.
Яку? Розкажу найближчими днями.
Переглядів: 475 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close