DVI

Вівторок, 24.04.2018, 05.53.18
Головна » 2017 » Червень » 26 » Caltech розробила камеру, яка використовує математичні обчислення і оптичні сенсори замість об'єктива
10.00.17
Caltech розробила камеру, яка використовує математичні обчислення і оптичні сенсори замість об'єктива
      Сучасні смартфони поступово стають все більш тонкими. Але, як правило, у них є виступаючий модуль камери. Це обумовлено необхідністю використання комплексної оптичної системи для фокусування на різних відстанях. Але дослідники з Caltech знайшли рішення цієї проблеми.


Так, був розроблений чіп з «оптичною фазірованною решіткою», який використовує математичні обчислення і оптичні сенсори в якості заміни лінз об'єктива. Він дозволяє змінювати фокусування без зміни оптичних властивостей об'єктива. Для цього потрібно лише додати тимчасову затримку (аж до квадрильйонних часток секунди) до періоду зчитування світла, отриманого в різних місцях на мікросхемі. Як відзначають розробники, такий чіп дозволяє здійснювати миттєве перемикання між режимами об'єктива з риб'ячого ока на телеоб'єктив. Для цього достатньо лише скорегувати отримання світлового потоку чутливим шаром.

У 2014 році команда продемонструвала, що подібна технологія може використовуватися для створення проектора, досить маленького для розміщення всередині смартфона. У той же час інший додаток показало можливість перетворення смартфона в точний 3D-сканер об'єктів. Але тепер команда вперше змогла створити 2D камеру без об'єктива, здатну знімати зображення штрихкодів в низькій роздільній здатності. На поточний момент це скоріше демонстрація концепту, ніж рішення, придатне для застосування в комерційних пристроях. Поточна версія чіпа включає решітку з 64 сенсорів (8 × 8). У подальших планах розробників - створення камери з великою кількістю сенсорів, яка буде більш чутливою і зможе знімати вже зображення з високою роздільною здатністю.

Джерело: Engadget
Переглядів: 81 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: