14.00.08
Британські вчені вивчили вплив соціальних мереж на психіку їх користувачів

      Події, про які розповідають фотографії з акаунтів зірок, популярних фітнес-моделей і мандрівників в соціальних мережах часто не відповідають нашим порівняно нудним буднях. І цей факт, згідно з результатами деяких досліджень, негативно позначається на психологічному стані користувачів і проявляється в тривозі, позбавлення сну і завищених вимогах до своєї зовнішності.

При цьому найгірше на душевний стан користувачів впливає Instagram. Принаймні, саме про це говорять дані нового дослідження, проведеного Королівським товариством охорони здоров'я Великобританії (RSPH), в якому взяли участь близько 1,5 тисячі британців у віці від 14 до 24 років.

Суть дослідження і його результати

Щоб дізнатися, як різні соціальні мережі впливають на психологічний стан, респондентів запитували про відчуття під час взаємодії з ними. Питання задавали щодо п'яти популярних інтернет-ресурсів: Instagram, Facebook, Snapchat, YouTube і Twitter.

За результатами опитування дослідники встановили, що виключно позитивний ефект респонденти відчували тільки від YouTube, а от всі інші ресурси негативний вплив. Порядок соцмереж від менш до більш негативною, згідно з даними дослідження, виглядає наступним чином: Twitter, Facebook, Snapchat і Instagram.

Останній, зокрема, викликав у опитаних почуття занепокоєння і невдоволення власним тілом. Причина ж цього, за словами одного з авторів доповіді, криється в тому, що дівчата часто порівнюють себе з відірваними від дійсності картинками, переробленими з допомогою спеціальних фільтрів. Як наслідок, «Instagram легко змушує дівчат і жінок відчувати, що їх тіла недостатньо гарні в порівнянні з тілами на фотографіях, відредагованими так, щоб вони виглядали «ідеально»
Втім, не можна сказати, що результати проведеного RSPH опитування свідчать тільки про негативну дію соціальних медіа. Майже 70% респондентів повідомили, що отримали в соцмережах емоційну підтримку у важкий час; багато заявили, що їх акаунти надали їм майданчик для позитивного самовираження. Крім цього, за словами опитаних, завдяки соцмережам вони також могли знайомитися і підтримувати відносини в інтернеті.

Проблеми ж у людей виникали в основному через те, що вони забували дуже важливий момент: те, що ми бачимо, не завжди є реальністю.

Рекомендації від експертів

Грунтуючись на результатах проведеного дослідження, RSPH склало невеликий перелік рекомендацій:

 
  • По-перше, знаменитості та інші популярні користувачі повинні розглянути можливість розкриття інформації про те, що та чи інша фотографія була оброблена.
  • По-друге, соціальні мережі за допомогою спливаючих повідомлень можуть повідомляти користувачів, коли вони перевищують певний час знаходження в мережі.
  • Нарешті, на думку авторів дослідника, соціальні медіа можуть навіть виявляти людей з можливими психологічними проблемами на основі їх користування ресурсом, і відправляти їм конфіденційне повідомлення про те, куди можна звернутися за допомогою.
В кінці доповіді автори резюмують, що сила соціальних медіа сьогодні занадто велика, щоб несерйозно ставитися до їх впливу на здоров'я людини.

Джерело: hightech.fm
Переглядів: 378 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close