DVI

Середовище, 21.03.2018, 12.39.33
Головна » 2016 » Грудень » 17 » Британські вчені пропонують використовувати алмази для створення «вічних» ядерних батарейок з відходів ядерних електростанцій
15.20.54
Британські вчені пропонують використовувати алмази для створення «вічних» ядерних батарейок з відходів ядерних електростанцій
      Утилізація відходів ядерних електростанцій - один з головних проблемних питань 21 століття. Чималу частину цих утилізованих відходів становить ядерне паливо, яке ще можна використовувати для вироблення електроенергії, не кажучи вже про цінні радіоактивні ізотопи, в яких потребує промисловість і медицина. Допомогти в цьому питанні готовий винахід групи фізиків і хіміків з Брістольського університету.

Вони знайшли спосіб перетворення тисяч тонн ядерних відходів певного виду в свого роду алмазні ядерні батареї, які здатні виробляти нехай невеликий електричний струм, але робити це тисячоліттями. Точніше кажучи, працюючи над проблемою утилізації відходів реакторів першого покоління, що використовують графітові стрижні в якості регуляторів швидкості реакції ядерного розщеплення, вони знайшли спосіб повного виведення з цих стержнів радіоактивного ізотопу вуглець-14 для його подальшого перетворення в штучний алмаз.


Вчені вже створили перший дослідний зразок алмазної ядерної батареї з ядром, в складі якого знаходиться радіоактивний ізотоп нікель-63 і готуються до створення варіанту з ядром на основі вуглецю-14, який буде значно ефективніше нікелевої моделі. Більш того, завдяки тривалому періоду напіврозпаду вуглецю-14, батарея на його основі зможе зберегти половину початкової ємності навіть через 5,5 тис. років.

У числі областей застосування своєї ядерної батарейці вчені називають малопотужні електричні пристрої на кшталт кардіостимуляторів, супутників і стратосферних БПЛА.

Джерело:
newatlas і dailytechinfo
Переглядів: 161 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: