DVI

Субота, 20.01.2018, 18.30.24
Головна » 2016 » Листопад » 3 » Британські студенти створили крихітні лампочки з генетично модифікованих бактерій E. Coli
12.00.10
Британські студенти створили крихітні лампочки з генетично модифікованих бактерій E. Coli

      Судячи з усього, група з восьми студентів з Ньюкаслського університету всерйоз має намір покласти початок новому напрямку синтетичної біології. Принаймні, такий висновок можна зробити, ознайомившись з недавніми проектами юних дослідників для щорічного міжнародного конкурсу генно-інженерних пристроїв (International Genetically Engineered Machine, iGEM). Проекти ці вельми незвичайні, оскільки в них живі організми об'єднуються з електронікою.

Почнемо з того, що заявки на участь в конкурсі, крім ньюкаслської команди, подали ще 300 команд з 40 країн світу. Тобто, конкурс досить серйозний.


Мабуть, самою цікавою розробкою команди Ньюкаслського університету є крихітні лампочки, виготовлені з генетично модифікованих мікроорганізмів виду E.coli. Ці бактерії мають здатність до люмінесценції. Досягти цього вдалося шляхом впровадження в мікроорганізми спеціальних генів флуоресцентних білків. Тригером в даному випадку може бути температура або електричний струм. Як повідомляється, підвищення температури навколишнього середовища вище 42 градусів за Цельсієм або вплив малим струмом стимулює вироблення флуоресцентних білків, запускаючи світло
.

Крім
крихітних лампочок в активі дослідників з Ньюкасла є мініатюрні живі електричні конденсатори, фоторезистори і т.п.


Кінцевою метою в даному випадку є створення мікробіологічних паливних елементів, які б виробляли електричну енергію в процесі переробки певних видів палива органічної і неорганічної природи. Ну а в трохи більш віддаленому майбутньому можуть з'явитися різні симбіотичні системи, що поєднують в собі переваги з двох світів - біології та електроніки.

Джерело: nextbigfuture
Переглядів: 153 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: