DVI

Неділя, 22.04.2018, 17.08.14
Головна » 2016 » Жовтень » 5 » Британські медики вперше повністю вилікували дорослого пацієнта від ВІЛ
12.23.06
Британські медики вперше повністю вилікували дорослого пацієнта від ВІЛ
      Останнім часом новини про боротьбу з ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) були пов'язані, в основному, з превентивною медициною (запобігання поширенню) і придушенням вірусу. Але вчені з Великобританії зосередилися саме на проблемі лікування від ВІЛ і добилися певних успіхів на цьому терені.
Схоже, 44-річний соціальний працівник з Лондона повністю вилікувався від вірусу після проходження експериментального лікування «kick and kill» (виявити і знищити) в рамках випробувань. Автори дослідження заявляють, що це перший випадок лікування від ВІЛ-інфекції дорослої людини. Пацієнт спочатку прийняв вакцину, щоб допомогти своїй імунній системі виявляти інфіковані клітини. Потім він прийняв Воріностат, щоб активувати сплячі інфіковані клітини, які зазвичай не піддаються виявленню. Після цього залишилося лише дозволити здоровим частинам імунної системи знищити всі виявлені сліди ВІЛ в організмі. Теоретично, це виключає будь-яку можливість повернення вірусу (якщо не заразитися заново).

Дослідники відзначають, що їм належить пройти ще тривалий період клінічних тестів і випробувань, перш ніж можна буде заявити про знаходження дієвого засобу лікування від ВІЛ. Згаданий соціальний працівник був лише першим з 50 пацієнтів, з якими належить проводити випробування. Крім того, цьому першому пацієнту необхідно спостерігатися протягом багатьох місяців, щоб підтвердити, що ВІЛ більше немає в його організмі. Також існує ймовірність, що дози ліків традиційної медицини вносять свої корективи в відомості про стан здоров'я пацієнта. Навіть якщо все виявиться в повному порядку після першого експерименту, тести триватимуть ще протягом 5 років.

У будь-якому випадку, озвучені результати виглядають багатообіцяючими. Використання набору медикаментів є більш простим способом лікування від ВІЛ в порівнянні з іншими пропонованими методами, наприклад, зміною генів. Якщо таке лікування повністю очищає організм від ВІЛ, і вірус не буде розвиватися, щоб протистояти впливу ліків, то ця хвороба перестане бути такою страшною загрозою, як в попередні десятиліття.

Джерело: Engadget
Переглядів: 114 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: