DVI

П'ятниця, 20.04.2018, 21.19.28
Головна » 2016 » Серпень » 12 » Британець катається на велосипеді по віртуальній копії рідної країни, створеної за допомогою Google Street View
08.30.35
Британець катається на велосипеді по віртуальній копії рідної країни, створеної за допомогою Google Street View

      Ресурс The Verge розповідає захоплюючу історію про британця Аарона П'юзо, який знайшов спосіб кататися по Великобританії на велосипеді, не залишаючи чотирьох стін кімнати свого будинку.

Для цього він встановив на домашній велотренажер гарнітуру віртуальної реальності Samsung Gear VR, природно, зі смартфоном всередині. Використовуючи дані сервісу Google Street View, він проклав собі маршрут через всю Великобританію - від Лендс-Енду (скелястого мису на південному заході Великобританії) до Джон-о'Гротс (найпівнічнішого села острова). Вийшло 1349 км.

У П'юзо є свій блог Cycle VR, де він розповідає про свій незвичайний експеримент, публікуючи відеозвіти про кожну пройдену сотню кілометрів. Кожен кілометр подоланого Аароном в реальному житті відстані відбивається в віртуальному оточенні, де він може вільно крутити головою і дивитися по сторонах, не побоюючись в'їхати в якусь об'єкт або іншого учасника дорожнього руху.

Аарон поступово збільшує тривалість заїздів і планує завершити подорож протягом 50 днів.

До створення цієї незвичайної системи Аарон прийшов не відразу. Раніше він роками катався на велотренажері по півгодини в день, і в кінцевому підсумку це заняття початок йому набридати.

«Я довго мріяв про те, що віртуальна реальність зможе зробити [мої тренування] трохи веселіше. І ось, нарешті, з'явилася та сама технологія, яка дозволяє втілити цю мрію в реальність»- розповідає автор експерименту.

За словами П'юзо, єдиною проблемою, яка трохи псує враження від поїздок з Google Street View, є високий ступінь стиснення даних зображення з глибиною. Число використовуваних Google площин занадто мало для якісного відтворення складних сцен. Якщо з будівлями в цілому ніяких проблем не виникає, то з деревами та чагарниками все набагато складніше - часто вони просто змішуються в купу.

Для експерименту П'юзо довелося розробити власний додаток, який він згодом наповнив даними з Street View і оптимізував під Samsung Galaxy Gear. Це було найскладнішою частиною підготовчих робіт. Потім він просто прикріпив на велосипед пристрій з інтерфейсом Bluetooth, який вимірює число оборотів педалей в хвилину і відправляє дані на Gear VR для пересування по маршруту.

Аарон зазначає, що йому довелося попітніти над додатком, який спочатку часто підвисає і видавав різні помилки.

Після британського велотурне П'юзо планує трохи перепочити, але вже обмірковує аналогічну велоподорож в Японію.

Джерело: The Verge
Переглядів: 122 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: