15.26.41
Brave - перший браузер з нативною підтримкою протоколу IPFS. Це перший крок до децентралізованої Мережі
      Браузер Brave зробив крок до підтримки децентралізованого інтернету, ставши першим браузером, який пропонує вбудовану інтеграцію однорангового мережевого протоколу. Він націлений на фундаментальну зміну функціонування інтернету.

Ця технологія називається IPFS (InterPlanetary File System). Вона пропонує відносно маловідомий протокол, який обіцяє поліпшити домінуючий стандарт HTTP, зробивши доступ до контенту більш швидким, а також більш стійким до збоїв і управління. У той час як HTTP призначений для доступу браузерів до інформації на центральних серверах, IPFS звертається до інформації в мережі розподілених вузлів. Це можна порівняти зі скачуванням контенту через BitTorrent, а не з центрального сервера. Користувач може вводити веб-адресу в браузер, як зазвичай, а мережа може знайти вузли, що зберігають потрібний контент.

У такого підходу є кілька переваг. Наприклад, він може забезпечити більш високу швидкість доступу, оскільки дані можуть бути розподілені і зберігатися ближче до людей, які отримують до них доступ. Крім того, для видавців оригінального контенту можуть знизитися витрати на утримання серверів. Але, мабуть, найголовніше, IPFS може зробити веб-контент більш стійким до збоїв і цензури.

Розробники браузера Brave були одними з перших прихильників протоколу IPFS. Роботи над стандартом тривали з 2018 року. Тепер же, з виходом версії Brave 1.19, користувачі зможуть отримувати доступ до контенту через протокол IPFS безпосередньо завдяки підтримці URI, які починаються з ipfs://. Крім того, користувачі зможуть встановити «повноцінний вузол IPFS всього одним кліком», зробивши свій браузер вузлом в тимчасовій мережі. На поточний момент у браузера Brave налічується близько 24 млн щомісячних активних користувачів.

«IPFS дає користувачам вирішення проблеми централізованих серверів, що створюють центральну точку відмови для доступу до контенту», - сказав у своїй заяві технічний директор Brave Брайан Бонді.

Керівник проекту IPFS Моллі Маккінлєй додає, що використання децентралізованої мережі IPFS може подолати «системну цензуру даних» з боку урядів і великих технологій.

«Сьогодні веб-користувачі в усьому світі не можуть отримати доступ до обмеженого контенту, включаючи, наприклад, частини Wikipedia в Таїланді, більше 100000 заблокованих сайтів в Туреччині і критично важливий доступ до інформації про COVID-19 в Китаї», - каже Макінлєй. «Тепер будь-хто, у кого є підключення до інтернету, може отримати доступ до цієї важливої ​​інформації через IPFS в браузері Brave».

Завантажити браузер Brave можна за наступною адресою.

Джерело: The Verge
Переглядів: 167 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close