08.10.56
Блогер з'ясував, скільки ОЗУ потрібно сучасном ПК (4 ГБ вже мало), і протестував найшвидший SSD Liqid Honey Badger зі швидкістю до 27 ГБ/с
      Техноблогер Лайнус Себастіан опублікував на своєму YouTube-каналі кілька роликів, які дозволяють оцінити сучасні тенденції ринку комп'ютерних комплектуючих. Зокрема, він протестував комп'ютерну оперативну пам'ять і надзвичайно швидкий твердотільний накопичувач.

Лайнус Себастіан перевірив, як сучасні комп'ютери поводяться при виконанні різних завдань при різному обсязі доступної оперативної пам'яті. Мінімально допустимий обсяг ОЗУ в 2020 році становить 4 ГБ. Але він не дозволить комфортно працювати з системою або запускати ігри. Одна тільки ОС Windows 10 вимагає близько 2 ГБ оперативної пам'яті, а додатковим програмам залишається 2 ГБ яких буде мало при високих навантаженнях. Наприклад, одна вкладка в Chrome з відео з роздільною здатністю 4К «з'їсть» практично весь залишок пам'яті. Браузер зможе тримати активними лише 6-7 вкладок зі звичайними текстовими сайтами. А після відкриття 125 вкладок в роботі браузера почнуться збої. Сучасні ігри вимагають від 2 ГБ до 16 ГБ оперативної пам'яті. І на системах з 4 ГБ ОЗУ спостерігаються суттєві просідання частоти кадрів.

Що стосується систем з 8 ГБ оперативної пам'яті, то вони вже дозволяють більш комфортно працювати. При роботі з браузером вже можна одночасно відкривати 3 вкладки з 4К-відео на YouTube (якщо це комусь потрібно) і 27 вкладок з тестовими сайтами. Помилки в роботі браузера і падіння продуктивності Windows почнуть проявлятися лише після відкриття 630 вкладок. В іграх система з 8 ГБ оперативної пам'яті демонструє більш стабільну частоту кадрів. Разом з тим, цей обсяг не дозволить користуватися фоновими програмами, такими як Discord, OBS або браузер.

16 ГБ ОЗУ вистачає практично для всіх домашніх завдань. І хоча від подвоєння ОЗУ продуктивність в іграх зростає незначно, такий обсяг знадобиться в тих випадках, коли потрібно організувати фоновий стрімінг ігрового процесу.

32 ГБ в типовій ігровий системі буде вже надмірно багато, так як продуктивність в іграх практично не змінюється. Але такий обсяг виявиться корисним в тому випадку, якщо стоїть завдання займатися на комп'ютері відеомонтажем 4К-відео або професійним зведенням звуку. 128 ГБ будуть потрібні лише в робочих станціях, а 256 ГБ ОЗУ - в комп'ютерах для систем автоматизованого проектування.

Що стосується твердотільного накопичувача Liqid LQD4500 Honey Badger, то це рішення серверного класу. Воно буде затребуване в суперкомп'ютерах і центрах обробки даних, які займаються завданнями машинного навчання або забезпечують обробку масивних баз даних. Проте, цікаво оцінити, яких показників швидкості доступу до даних здатні забезпечити сучасні технології.

Слід зазначити, що SSD Liqid LQD4500 Honey Badger фактично являє собою масив RAID 0, який об'єднує відразу вісім NVMe SSD. Таке рішення підключається до системи через слот PCIe. Для розкриття його потенціалу потрібна підтримка інтерфейсу PCIe 4.0, і пристрій задіює всі 16 доступних ліній PCIe. Такі роз'єми зазвичай використовуються для встановлення відеокарт. Таким чином, у розпорядженні накопичувача виявляється вчетверо більша пропускна здатність, ніж доступна будь-яким іншим накопичувачам, що підключається через будь-який інший слот на материнській платі. Виходячи зі сказаного вище, поки що SSD Liqid LQD4500 Honey Badger немає сенсу використовувати в системах на базі процесорів Intel, які не підтримують стандарт PCIe 4.0. Розкрити потенціал пристрою можуть лише ПК і сервери з чіпами AMD Ryzen 3000, Threadripper або EPYC.

Отже, при установці в систему з необхідним інтерфейсом, SSD Liqid LQD4500 Honey Badger здатний досягати швидкість читання 27,8 ГБ/с. Це близько до межі можливостей інтерфейсу PCIe 4.0 x16 (31,5 ГБ / с). Окремі його складові накопичувачі підключаються через інтерфейс PCIe 3.0 і забезпечують індивідуальну пропускну здатність близько 3,5 ГБ/с. Відзначимо, в ОС Windows 10 максимальна швидкість читання склала 15,38 ГБ/с, а швидкість запису - 20 ГБ/с. Максимальну швидкість в 27,8 ГБ/с вдалося досягти в системі під управлінням Linux.
Переглядів: 148 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close