12.55.26
Бізнес для всіх: огляд ноутбука HP ProBook 4540s
              Герой нашого огляду є типовою «робочою конячкою» у світі портативних комп'ютерів. Та це якщо поглянути здалека на характеристики, але вникнувши в деталі помічаємо особливості, що вирізняють HP 4540s від звичайних універсальних ноутбуків.

А чи взагалі потрібно давати якісь переваги машині за 5500 гривень, тобто представнику середнього класу, над дешевими моделями — звісно, які тут можуть бути роздуми, але якщо ці «смаколики» зазіхають на вищий ешелон, то стає цікавіше. Та повернімося на початки: що треба робочій машині не тільки для ощадного бізнесмена, а й студента, архітектора, програміста, можливо, ґеймера та інших, на що потрібно звернути увагу? Чому цей ноутбук такий популярний? Маркетинг, характеристики, більше нічого не продають, фірма, дизайн? Розберемось.



Технічні характеристики HP ProBook 4540s

Дисплей 15.6'' (1366x768) HD LED, матовий 
Розміри 37.5 x 25.6 x 2.8 см 
Вага 2.33 кг 
Операційна система SUSE Linux Enterprise Desktop 11  
Процесор Двоядерний Intel Core i5-3210M (2.5 ГГц) 
Графіка 
  1. Intel® HD Graphics 3000
  2. AMD Radeon HD 7650M (2 GB DDR3)

Оперативна пам’ять 4 GB DDR3-1333 
Накопичувач 750 GB SATA II (7200 rpm) 
Комунікації Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, Gigabit Ethernet 
Порти 2 порти USB 3.0 / 2 порти USB 2.0 / HDMI / VGA / LAN (RJ-45) / вихід для навушників / вихід для мікрофону / кард-рідер 
Камера 720p HD 
Батарея 6-cell (47 WHr) Li-Ion 




Зовнішній вигляд та конструкція



Корпус HP ProBook 4540s не виділяється тонкістю, але виглядає тонким завдяки тому, що знизу корпус звужується і користувач бачить лише частину, яка висотою, приблизно, два сантиметри. Розумно і дієво.



Екран тримається на двох петлях, які відкриваються на 130 градусів, що достатньо для роботи на колінах. Петлі є міцними і, підозрюю, служитимуть довго.

Основним матеріалом корпусу виступає алюміній.Такий матеріал має багато переваг, а саме: на ньому не залишається відбитків пальців, зовсім, він міцний якщо щось станеться можна самотужки відшліфувати заново та стильний. До того ж це рідкість зустріти в середньому класі алюмінієвий корпус, переважно облицьовують металом кришку, а далі «благородні сорти пластмаси».



Та без пластмаси не обійшлось в цьому ноутбуці. Пластмасою покрита рамка монітору, верх кришки та дно. Пластмаса має текстуру наждачного паперу, особливо на дні і є матовою.

Якщо до товщини класу ультрабуків HP ProBook 4540s дуже далеко, то от з масою тут все добре, адже вага становить 2,33 кг, що є дуже непогано для цього формату. Наприклад Acer Aspire Timeline Ultra M3, ціни на який розпочинаються з 6500 гривень важить 2,15 кг з SSD, а це точно не початкова комплектація. Такий результат, скоріш за все, досягається завдяки використанню металу, адже матеріал міцніший — тому використовують його менше. І я впевнений, що така, відносно, легка конструкція не є крихкою, адже сам впав з цим ноутбуком двічі на тротуарі вкритому замерзлим снігом. Звісно ж ноутбук був в стандартній сумці, але в сумці була щітка у пластиковій упаковці, яка повністю розбилась.

А того ж ощадного бізнесмена, чи будь-кого іншого, порадує можливість легко обслуговувати ноутбук без спеціальних навиків, адже почисти кулер від пилу дуже просто завдяки знімному дні, яке відчіпляється коли зрушити защіпки ( номер 6 ), що тримають акумулятор, також. На кришці, зсередини є невелика інструкція:



Конструкція HP ProBook 4540s дозволяє легко провести не тільки чистку, а й апгрейд:



  1. Два слоти оперативної пам'яті (максимум 16 Гб)
  2. Турбіна кулера за захисним покриттям
  3. Місце під SSD формату mSATA
  4. Вінчестер, який легко замінити
  5. Оптичний привід
  6. Защіпки кришки

З такою конструкцією можна встановити 3 SSD — не знаю навіщо, але той факт, що можна — це вже добре.

Також до елементів дизайну треба віднести вигравіювані назви ноутбука та стильні кнопки.





Порти на інтерфейси

Бізнес моделі ноутбуків завжди вирізняються великим набором портів та роз'ємів і HP ProBook 4540s не виняток. Ергономіка розміщення хороша, але знайшовся один недолік — занадто близьке розташування портів USB, яке можна прослідкувати у багатьох моделей виробника. Отже, з ліва у нас розташувалися гніздо VGA, порт RJ-45, який трохи випирає за межі корпусу, HDMI порт та пара USB 3.0.





Зліва розташувався оптичний привід, який би я хотів бачити у всіх ноутбуках зовнішнім — це б зекономило місце, хоча туди можна впхнути додатковий жорсткий диск та пара USB 2.0 (їхні порти не сині — це так впало світло).



Спереду індикатор роботи накопичувача, універсальний карт-ридер та гнізда для мікрофона і навушників.



Також виділимо HD камеру для відеодзвінків із подвійним мікрофоном, для запису стереозвуку і сканер відбитків пальців.





Серед бездротових інтерфейсів присутні Bluetooth 4.0 та дві Wi-Fi антени.

Екран

Від HP очікуєш хорошого монітору в останню чергу, як би це не було сумно. Адже виробник серед останніх почав використовувати у своїх моделях роздільну здатність FullHD і зараз таких комплектацій тільки дві, навіть не моделей. Тому нашому піддослідному дісталась звичайна матриця TN+film з роздільною здатністю 1366x768. Добре що хоч матова, тому можна користуватися ноутбуком і при яскравому фронтовому освітленні. Дана матриця відрізняється великими горизонтальними кутами огляду і малими вертикальними. В заводських налаштування монітор добре калібрований та через дешеву матрицю деякі кольори зображаються ненатурально.

Звук

Звук це важлива частина для мобільних пристроїв і HP на ньому дуже зосереджують увагу. Тоді як дорожчі моделі володіють звуком BeatsAudio, наш представник нагороджений звуком від SRS, різниця полягає у бренді та у відсутності вбудованого сабвуфера. Та все ж звук чистий, приємний, насичений і підходить для відтворення музики, особливо електроніки та фільмів, не вистачає басів та деталізації у іграх, все ж це стерео.



Панель SRS дає розширені можливості регулювання звуку.





Ергономіка

Ця деталь завжди була пріоритетною для HP і ProBook 4540s, враховуючи його бізнес націленість, не став винятком.

У комплекті з ноутбуком йде сумка, яка немає виражених захисних властивостей, але дуже якісна і служитиме довго.



Кришка відкривається однією рукою, як у ноутбуків від компанії Apple, а це велика рідкість.

Для зручності є виділені кнопки з підсвічуванням для увімкнення браузера та бездротових інтерфейсів.



Ноутбук комплектується повнорозмірною клавіатурою острівного типу та цифровим блоком, яка захищена від води — бізнес. Клавіші покриті пластиком, тієї ж, структури шліфувального паперу. Я не прихильник використання цифрового блоку, але дана клавіатура є зручною для сліпого вводу і недуже і має чіткий відклик та достатньо важкий хід, а через те що вони втуплені в корпус можна зручно поставити руки для відпочинку.

На фото можна побачити не лише клавіатуру, а й як виграє на світлі сітка динаміків:



Тачпад великий і підтримує мультитач жести. На щастя клавіші є фізичними, тому можна відчути де закінчується сенсорна область. Тачпад вимикається подвійним доторком до верхнього лівого кута, що сигналізує жовтим світлодіодом.



Зручним є використання сенсору відбитків пальців, адже вводити довгий пароль дуже довго, а сенсор — це швидко і безпечно, до того ж він може використовуватись для входу на будь-які сайти, таку функцію підтримують браузери Chrome і Mozilla Firefox. Безпека також на чільному місці у HP — ноутбук підтримує розпізнавання за обличчям, а у вінчестер вбудований акселерометр, що захистить дані під час падіння або сильного поштовху. Постарались, що тут скажеш.

Також скажу про жорсткість конструкції ноутбука: його можна тримати за один кут і нічого не станеться, клавіатура зовсім не прогинається (при нормальній силі натиску, звісно), якщо потиснути на рамку монітора розводів не з'являється. Одним словом — зручно, зручно користуватися.

Продуктивність

HP ProBook 4540s, що побував у нашій редакції наділений потужностями процесору Intel i5 з вбудованою відеокартою Intel HD 3000 та дискретною AMD Radeon 7650M з технологією перемикання між ними, яку AMD так не рекламує, як NVidia, але вона працює дуже добре. Відеокарта володіє 2 Гб пам'яті DDR3 і це максимально комплектація, а от серед процесорів є величенький вибір:

  • Intel® Core™ i7-3612QM (3.10/2.1 GHz, 6 MB L3 cache, 4 cores)
  • Intel® Core™ i5-3360M (2.80 GHz, 3 MB L3 cache, 2 cores)
  • Intel® Core™ i5-3320M (2.60 GHz, 3 MB L3 cache, 2 cores)
  • Intel® Core™ i5-3210M (2.50 GHz, 3 MB L3 cache, 2 cores)
  • Intel® Core™ i5-2450M (2.50 GHz, 3 MB L3 cache)
  • Intel® Core™ i3-3110M (2.40 GHz, 3 MB L3 cache, 2 cores)
  • Intel® Core™ i3-2370M (2.40 GHz, 3 MB L3 cache)
  • Intel® Celeron® B840 (1.90 GHz, 2 MB L3 cache)







Що на таку конфігурацію каже Windows (використовувалась вбудована відеокарта):



Дана модель процесора має стандартну частоту рівну 2.5 ГГц, але вона може підвищуватися в режимі Turbo Boost до 2.9 ГГц (два активних ядра) і до 3.1 ГГц при використанні одного ядра, що можна бачити при тестуванні:





Тест на перекодування відео з використанням лише процесора (тут важлива кількість ядер):





Результати тесту 3DMark, які чомусь є низькими, адже у іграх даний ноутбук поводиться дуже впевнено:



Ну і тест вінчестера:



Автономність та шум



Даний комплектація може похвалитися 6-банковою батареєю на 47 ват-годин, що при режимі очікування дає до 7 годин роботи, а от дорожчі комплектації мають 9-банкову батарею на 93 ват-годин, що означає до 13 годин у режимі очікування. Це звісно все казки, адже ніхто не буде на ноутбук просто дивитися. Отже в енергозберігальному режимі при середніх навантаженнях, з недовгими серйозними, що еквівалентно роботі в мережі ноутбук пропрацює біля, або трохи далі 3 годин, а при грі через мережу цей час скоротиться до 1,5 години. Як на мене це непогано, враховуючи хорошу комплектацію, та HDD.

Щодо шумності то вона тут прийнятна. В режимі економії енергії кулер переважно виключений, а при навантаження шумить, саме так — він не гуде, тому це не є недоліком.

Сильний нагрів для HP ProBook 4540s не характерний, та він є. Найбільше нагрівається нижня ліва частина. Та це й добре, адже працювати з холодним металевим ноутбуком не є приємно!

Висновки

HP ProBook 4540s — це хороший ноутбук для людей яким потрібна надійна машина для роботи та розваг за невелику суму. Ноутбук має недоліки, серед яких посередній екран, та він матовий, а також неефективне розміщення портів, та їх багато. Девайс нагороджений, адже це рідкість, дуже якісним корпусом який візуально тонкий та багатьма можливостями. Для розваг підійде хороша акустика, а для зв'язку є чудова камера. Підбір інтерфейсів задовольнить більшість потреб. Якщо казати коротко — це клас вище середнього за прийнятну ціну.

Переваги

  • Матовий екран
  • Великий вибір комплектацій
  • Міцний алюмінієвий корпус
  • Зручна клавіатура, що захищена від води
  • Невелика вага
  • Набір інтерфейсів
  • Ціна

Недоліки

  • Низька роздільна здатність екрана
  • Розміщення портів
  • Сайт HP, адже я впевнений на 99%, що Ви не налаштуєте все з першого разу
Переглядів: 964 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close