14.30.57
Більше сотні нобелівських лауреатів виступили на захист ГМО, закликавши Greenpeace і інших стати розсудливим

      Протистояння між прихильниками і противниками ГМО, схоже, досягло свого апогею - вчора більше сотні нобелівських лауреатів виступили на захист ГМО і підписали відкритий лист відповідного змісту, адресований міжнародній екологічної організації Greenpeace, ООН і урядам всіх країн світу. Повний текст листа і список підписантів доступні на сайті, створеному на підтримку даної кампанії. Її ініціаторами стали Річард Робертс з біотехнологічної компанії New England Biolabs і Філіп Шарп, нобелівський лауреат 1993 року, який отримав премію за відкриття інтронів в генах еукаріот.

У листі міститься конкретне прохання припинити кампанію проти «ГМО» в цілому і проти генетично модифікованого сорту рису, відомого як «Золотий рис» зокрема.
Останній був виведений з метою компенсувати недолік вітаміну А у багатьох жителів південно-східної Азії і в Африки. За оцінками ВООЗ, щорічно близько півмільйона людей в світі необоротно сліпнуть через нестачу цього вітаміну в організмі.

У гені золотого рису, який творці роздають безкоштовно, введені гени ферментів, які забезпечують синтез попередника вітаміну А, каротину (речовини, яке, наприклад, надає помаранчевий колір моркви). Близько 100-200 грам такого рису щодня забезпечують добову потребу людини у вітаміні А (мова йде про друге покоління сорта). Проте, його поширення на Філіппінах і в інших країнах тропічної Азії наштовхнулося на опір місцевих фермерів, які виступали проти генно-модифікованих рослин і навіть нападали на дослідницькі центри, де проводилися польові випробування. Ряд природоохоронних організацій, в тому числі Greenpeace, підтримали противників ГМО, назвавши трансгенні рослини небезпечними, а наслідки їх впровадження - непередбачуваними.

Автори ініціативи вважають, що саме Greenpeace є коренем зла і головним противником ГМО. Виступаючи на прес-конференції у Вашингтоні Річард Робертс особливо підкреслив, що Greenpeace користується великим авторитетом серед світової спільноти екологів, але при цьому у формуванні своєї позиції «покладається на наукові дослідження тільки тоді, коли це вигідно для збору пожертвувань». Як приклад Робертс привів позицію Greenpeace по глобальній зміні клімату, яке екологи визнають в якості глобальної проблеми. Пан Робертс помітив, що вчені розглядають те чи інше питання крізь призму науки, а то, що робить Greenpeace щодо ГМО є очевидним «шкідництвом і науковою диверсією».

Вельми цікаво, що в списку хто підписали це звернення, присутній нобелівський лауреат з фізики, депутат Держдуми РФ Жорес Алфьоров, який в минулому році голосував в першому читанні за законопроект про заборону вирощування і розведення генетично модифікованих рослин і тварин на території Росії.

Джерело: The Washington Post і n + 1

Переглядів: 310 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close