DVI

Неділя, 18.11.2018, 20.22.00
Головна » 2018 » Листопад » 7 » Білл Гейтс показав інноваційний «унітаз майбутнього», який обходиться без води і переробляє
10.00.04
Білл Гейтс показав інноваційний «унітаз майбутнього», який обходиться без води і переробляє
      Співзасновник корпорації Microsoft Білл Гейтс відвідав технологічну виставку в Китаї і продемонстрував на ній «унітаз майбутнього». Такий пристрій не вимагає використання води та підключення до каналізаційної системи, а людські екскременти в ньому переробляються в добрива.

Білл Гейтс заявив, що розробка такого пристрою велася протягом кількох років. Він являє собою дітище, створене за допомогою дослідних проектів, що фінансуються Bill and Melinda Gates Foundation. Розроблено кілька проектів унітазу, але всі вони працюють за рахунок розділення рідких і твердих відходів. При цьому відбуваються хімічні процеси, зокрема спалювання.

Відзначається, що сучасні туалети просто змивають відходи людської життєдіяльності в воду. При цьому в екскрементах часто містяться шкідливі бактерії і яйця паразитів, які пізніше можуть потрапляти в питну воду. За даними фонду, через погані санітарні умови щорічно гине близько півмільйона дітей у віці до 5 років, а глобальні фінансові втрати, викликані необхідністю відповідного медичного обслуговування і недоотриманням доходів, оцінюються в $ 200 млрд на рік.

В рамках презентації Білл Гейтс показав скляний унітаз і прозору ємність з людськими екскрементами. Він зазначив, що в такій невеликій ємності можуть перебувати 200 трлн клітин ротавірусу, 20 млрд бактерій Шигели і 100 тис. яєць черв'яків-паразитів. При використанні звичайних туалетів вони просто потрапляють у воду, після чого такі стічні води вимагають дорогого очищення, яке не завжди буває ефективною.

Організація Гейтсів витратила на розробку проекту «унітазу майбутнього» близько $ 200 млн. Ще така ж сума буде потрібно, перш ніж туалети стануть придатними для широкомасштабного поширення. Наступним кроком в розвитку даного проекту Гейтс бачить передачу концепту виробникам. За його словами, до 2030 року ринок туалетів перевищить $ 6 млрд. Вартість одного такого унітазу може скласти близько $ 500. Вони можуть бути затребувані в житлових будинках і громадських закладах, таких як школи.

Джерело: reuters
Переглядів: 14 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: