DVI

Неділя, 22.04.2018, 17.27.50
Головна » 2016 » Жовтень » 3 » Безпечніше нікуди: міні-ПК Orwl захищений від всіляких програмних і фізичних атак
12.09.02
Безпечніше нікуди: міні-ПК Orwl захищений від всіляких програмних і фізичних атак
      Для деяких користувачів захист інформації, що зберігається на комп'ютері є одним із пріоритетних завдань. Для них може бути недостатньо використання пароля на вхід в ОС. Для таких користувачів був розроблений комп'ютер Orwl, що забезпечує кілька рівнів захисту на апаратному рівні. Свою назву він явно успадкував від імені Джорджа Оруелла (George Orwell), автора, мабуть, найвідомішого на нашій планеті роману-антиутопії «1984». Давайте подивися, чи заслуговує цей ПК свого імені.
По-перше, для завантаження комп'ютера спочатку потрібно розблокувати його за допомогою брелка для ключів з модулем NFC. Після завантаження Orwl відстежує розташування ключа за допомогою бездротової технології Bluetooth. І якщо користувач відходить від комп'ютера і забирає з собою ключ, комп'ютер блокується. По-друге, в системі використовується ключ для повного шифрування інформації на SSD. Сам ключ зберігається в безпечному мікроконтролері, який перевіряє цілісність системи на етапі завантаження. І тільки після того, як перевірка була успішно пройдена, передається ключ для розшифровки накопичувача. По-третє, вся система укладена в оболонку, що унеможливлює фізичного доступу до внутрішніх компонентів комп'ютера. У разі порушення цілісності оболонки мікроконтролер видаляє ключ шифрування і повністю блокує систему. Після цього для подальшого використання комп'ютера буде потрібно повне видалення даних і перевстановлення ОС.
Що стосується технічних характеристик комп'ютера Orwl, то система може включати процесор Intel Skylake M3 або M7, до 8 ГБ оперативної пам'яті і твердотільний накопичувач ємністю 120 або 480 ГБ. В якості операційної системи можуть використовуватися Ubuntu або Windows 10. Ціна пристрою, в залежності від конфігурації, може становити від $ 699 до $ 1299. Початок поставок заплановано на січень 2017 року.

Джерело: The Verge
Переглядів: 170 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: