DVI

Вівторок, 20.03.2018, 00.15.24
Головна » 2016 » Серпень » 15 » Бекдор для Windows, або як Microsoft випадково втратила свій «золотий ключик»
15.01.18
Бекдор для Windows, або як Microsoft випадково втратила свій «золотий ключик»

      Microsoft, нехай і ненавмисно, розкрила серйозну внутрішню проблему безпеки - допустивши витік так званого універсального ключа (golden key), що відкриває доступ до будь-якого Windows-пристрою, захищеному за допомогою технології безпечного завантаження Secure Boot, компанія, по суті, своїми руками створила бекдор в власному ПО. Цікаво, що ключ був знайдений в складі інструментарію для відладки, який забули в барі в збірці Windows 10 v1607 Redstone.

Ретельний аналіз інструментарію показав, що містимий в ньому ключ дозволяє обійти захисний механізм перевірки автентичності завантажувального образу Secure Boot.
Як ми вже відзначали раніше, цей механізм був створений з метою запобігання атак певного типу, коли шкідливе ПЗ завантажується в пам'ять системи ще до завантаження операційної системи.

Ключ був виявлений фахівцями з безпеки MY123 і Slipstream в березні цього року. Важливо відзначити, що в даному випадку мова йде не про закриті ключі, що мають відношення до інфраструктури PKI, яка використовується для створення електронних підписів до виконуваних файлів, а про ключі для відключення перевірки в засобі завантаження, що не впливає на надійність роботи прошивок UEFI. По суті, це універсальний бекдор, навіщо він Microsoft - питання відкрите.

Для користувачів, помисли яких чисті, це можливість використовувати кілька операційних систем одночасно або просто користуватися системою, відмінною від Windows, а для зловмисників - двері для обходу системи перевірки завантажуваних компонентів і впровадження руткітів. Найгірше те, що знищити цей ключ, якщо вірити дослідникам, неможливо. За словами дослідників, ця плутанина, по суті, є наочною демонстрацією того, що ФБР, вимагаючи від Apple створити бекдор в своїх мобільних пристроях, не усвідомлювала серйозності всієї ситуації.

Про свою знахідку дослідники розповіли Microsoft практично відразу. Через деякий час компанія випустила два поновлення ( MS16-094 і MS16-100), пов'язані з Secure Boot, які лише блокували деякі поодинокі випадки використання уразливості, але не закрили «дірку» повністю. Ускладнює вирішення цієї проблеми то, що завантажувач вже поставляється в носіях, а відгук пов'язаного з ним ключа спричинить за собою непрацездатність встановних образів, розділів для відновлення і резервних копій.

В офіційному коментарі джерела представник Microsoft запевнив, що описаний дослідникам метод злому неможливо застосувати для настільних систем і корпоративного парку комп'ютерів, оскільки він вимагає фізичного доступу і прав адміністратора на ARM- і RT-пристроях і не дозволяє обійти шифрування.

Джерело: arstechnica

Переглядів: 92 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: