DVI

Неділя, 21.10.2018, 00.28.32
Головна » 2018 » Жовтень » 4 » Автор «Відьмака» зажадав у CD Projekt Red компенсацію в розмірі $ 16 млн, оскільки трилогія виявилася надто успішною
12.00.54
Автор «Відьмака» зажадав у CD Projekt Red компенсацію в розмірі $ 16 млн, оскільки трилогія виявилася надто успішною
      Ніхто не стане сперечатися з тим, що ключову роль у перетворенні The Witcher в глобальний феномен популярної культури зіграла саме студія CD Projekt, яка подарувала світу чудову серію рольових ігор про Геральта з Рівії. Але зрозуміло, що без літературного першоджерела - фентезі-саги польського письменника Анджея Сапковського, яка сама по собі є досить популярною - не було б ні трилогії, ні CD Projekt (такою, якою ми її знаємо зараз). І ось зараз автор романів «Відьмак» Анджей Сапковський через своїх юристів зажадав у CD Projekt додатково близько $ 16 млн ліцензійних відрахувань, понад тієї суми, яка була обговорена раніше в рамках відповідного ліцензійного договору.

Для початку можна згадати інтерв'ю піврічної давності, в якому Сапковський розповідав ресурсу Eurogamer, що повівся вкрай недалекоглядно, коли укладав договір з CD Projekt і вибрав одноразовий платіж (35 тисяч польських золотих - $ 9500) замість відсотка від обсягу продажів. До слова, на початку року CD Projekt хвалилася, що продажі ігор серії «Відьмак» з моменту виходу першої частини в 2007 році перевищили 33 мільйони копій. В тому і декількох інших інтерв'ю Сапковський говорив, що вкрай жалкує, що тоді вчинив таким чином. Судячи з усього, письменник знайшов спосіб виправити свою помилку.

Справа в тому, що в польському законодавстві «Про авторське право і суміжні права» є норма, яка дозволяє претендувати на відсоток від прибутку в разі, коли комерційна вигода від використання об'єкта сильно перевищує розмір виплаченої автору компенсації. Тобто, в даному випадку CD Projekt заробила занадто багато на творах письменника і тепер повинна виплатити йому компенсацію.

Також в отриманому CD Projekt листі з вимогою про виплату компенсації адвокат Сапковського стверджує, що в договорі між автором «Відьмака» і CD Projekt Red йшлося тільки про випуск однієї гри. Тобто, на наступні дві частини, доповнення, відгалуження та ін. ліцензія не поширювалася.

У CD Projekt висунуті вимоги називають «необґрунтованими». За словами студії, вона має в своєму розпорядженні всі необхідні юридичні права на твори Сапковського і не порушувала ніяких прав письменника.

Студія заявила, що готова захищатися, якщо справа дійде до суду, одночасно висловивши надію на мирне врегулювання конфлікту з урахуванням існуючих домовленостей.

Нагадаємо, що прямо зараз американський стрімінговий сервіс Netflix готує серіал про «Відьмака», головну роль в якому, як ми недавно дізналися, виконає британський актор Генрі Кавілл, відомий за роллю Супермена в кіновсесвіті DC.

Джерело: dsogaming
Переглядів: 14 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: