09.01.32
Автопілот Tesla FSD без допомоги (ну, майже) водія здійснив поїздку з Сан-Франциско в Лос-Анджелес
      Повнофункціональний автопілот Tesla (оновлення Full Self-Driving або скорочено FSD) все ще знаходиться на стадії бета тесту, обмеженим територією США і вузьким колом обраних власників автомобілів компанії, але це не заважає останнім використовувати його для автономних (ну, майже) поїздок між містами.

До цього ми вже бачили безліч коротких роликів з демонстрацією можливостей пакета FSD, але ось зараз ентузіаст Tesla під ніком Whole Mars Catalog опублікував на своєму каналі в YouTube відео, яке демонструє, як Model 3 з FSD проходить весь відрізок шляху з Сан-Франциско в Лос- Анджелес майже без втручання людини - лише одного разу за всю дорогу водій втрутився і вже після в'їзду в Лос-Анджелес взяв на себе управління, щоб об'їхати велике сміття на дорозі. Мабуть, це перший відомий задокументований приклад використання Full Self-Driving без втручання водія для переїзду між містами.

Апаратна частина Autopilot, крім комп'ютера FSD, що відповідає за обробку всіх даних, включає вісім камер, які створюють панорамну картинку навколо автомобіля (от тут є 360-градусне відео поїздки «очима автопілота» електромобіля Tesla), 12 ультразвукових датчиків, обчислює відстань до перешкоди, і радар, встановлений в носовій частині. З 2016 року всі автомобілі Tesla, включаючи молодшу версію Model 3, оснащуються вищепереліченими компонентами. Раніше глава Tesla Ілон Маск неодноразово говорив, що лідари (лазерні 3D-сканери, що дозволяють виявляти предмети і визначати відстань до них) - дорога і непотрібна для автономних машин технологія. На відміну від Waymo і інших компаній, які в цьому питанні покладаються на лідари і HD-картографію, Tesla спирається на комп'ютерний (машинний) зір. Якщо коротко: систему Tesla легше масштабувати на великий парк автомобілів, тоді як картографічний підхід, що вимагає постійного відстеження найменших змін, пов'язаний з великими витратами і є «немасштабованим».

За початковим задумом, на першому етапі сервіс Robotaxi буде працювати з водіями. За підсумками тестування Tesla планує отримати необхідні дані для розробки моделі повністю автономної роботи і звернутися до регулятора для отримання відповідної ліцензії. Маск раніше обережно говорив, що розраховує досягти деяких з цілей в 2021 році.

Минулі витоку вказували, що Tesla розробляє процесор для платформи наступного покоління HW 4.0, а також паралельно готується до переходу на суперкомп'ютер Dojo екзафлопсного класу, здатний обробляти величезні потоки візуальних даних, які стрімко ростуть разом з парком автомобілів, і ефективніше навчати машини. До слова, на цей момент автомобілі компанії з включеним автопілотом сумарно наїздили по дорогах загального користування вже більше 3 млрд миль.
Переглядів: 168 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close