DVI

Понеділок, 10.12.2018, 10.32.28
Головна » 2018 » Листопад » 26 » Автоматизована логістична система буде економити UPS до $ 200 млн в рік
10.00.48
Автоматизована логістична система буде економити UPS до $ 200 млн в рік
      Щозими, якщо в Денвері (Колорадо, США) починає вирувати заметіль, сотні тисяч посилок застряють в дорозі і не можуть бути доставлені в термін через аварії на дорогах і снігові завали. Вирішити цю проблему, хоча б частково, намірилася поштова компанія UPS. Для цього її фахівці розробили автоматизовану платформу Network Planning Tools (NPT), що використовує штучний інтелект для аналізу логістичних можливостей.

Як повідомляється, заснована на машинному навчанні система дозволяє відслідковувати активність відділень UPS і знаходити ті, що зможуть прийняти незапланований обсяг посилок, який перенаправляють через погану погоду в іншому регіоні. Аж до вересня цього року співробітникам компанії доводилося міняти маршрути доставки вручну, з огляду на дати відвантаження, завантаженість відділень, їх пропускну здатність, способи перевезення (поїзда, літаки, вантажівки або все відразу), терміни та адреси доставки, а також годинник роботи пілотів і водіїв.

Але тепер у працівників є доступ до єдиної хмарної платформі NPT, яка надає доступ до всіх графіків і планів, дозволяє створювати симуляції і прораховувати оптимальні маршрути.

Перед різдвяними канікулами і, відповідно, величезним потоком доставки, UPS вирішила перевірити ШІ-систему на прикладі Іллінойсу, де компанія щороку стикається з логістичним кризою. Відзначається, що NPT впоралася з розподілом посилок за кілька хвилин, в той час як у людей на це пішла б мінімум тиждень. У службі доставки підрахували, що така ефективність дозволить економити від $ 100 до $ 200 млн в рік.

У разі ж передбачуваного колапсу в Денвері, прогнозується, що співробітники UPS, скажімо, з Портленда зможуть зайти в систему, подивитися, скільки масачуссеттскіх посилок там застрягло в минулий раз, і відправити частину з низ через Чикаго, а частина - через Мідоулендс (Нью- Джерсі), при цьому виключивши з маршруту сортувальний центр в Грінсборо (Північна Кароліна), оскільки там недостатньо місця для всіх великих вантажівок, які прямують на Північно-Схід. І тоді все вдасться доставити вчасно.

Ще одна корисна функція NPT - складання маршрутів таким чином, щоб використовувати мінімальну кількість транспортних засобів. Система оптимізує всі так, щоб водії фур не поверталися назад без вантажів.

«ШІ робить логістичні процеси більш гнучкими і динамічними, - зазначив Кріс Капліс, глава Центру транспорту та логістики Массачусетського технологічного інституту. - На мій погляд, системами на зразок NPT рано чи пізно доведеться обзавестися всім компаніям, які займаються перевезенням вантажів».

Наостанок зазначимо, що поки NPT дозволяє співробітникам UPS складати і власні плани, ігноруючи поради алгоритмів. ШІ, однак, завжди запитує, чому вони проігнорували його варіант і вважали за краще власний. Збираючи ці дані, самонавчається поступово буде вдосконалювати свою роботу.

Джерела: MIT Technology Reviewhightech.plus
Переглядів: 42 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: