13.00.00
Астрономи могли пропустити більшість гамма-сплесків

      Гамма-сплески є одними з найсильніших і енергійних подій у Всесвіті. Хоча ці події є найбільш яскравими вибухи у Всесвіті, нове дослідження з використанням космічної рентгенівської обсерваторії «Чандра», орбітальної обсерваторії Swift і інших наукових інструментів дозволяє припустити, що вчені могли не побачити більшість цих потужних космічних вибухів. Як вважають астрономи, деякі гамма-сплески є продуктом зіткнення і злиття двох нейтронних зірок або нейтронної зірки і чорної діри. Нове дослідження надає найбільш переконливі докази того, що на сьогоднішній день такі зіткнення будуть генерувати дуже вузький промінь потужного випромінювання або струменя гамма-променів. Якщо такий промінь не спрямований у бік Землі, не можна буде виявити гамма-сплеск, що випускається під час зіткнення.

Зіткнення двох нейтронних зірок або нейтронної зірки і чорної діри, як очікується, стануть сильними джерелами гравітаційних хвиль, які можуть бути виявлені незалежно від того, чи спрямовані струмені гамма-променів промінь в сторону Землі чи ні. Таким чином, цей результат має важливе значення для ряду подій, які можна буде виявити за допомогою LIGO і інших гравітаційно-хвильових обсерваторій.

Після того, як LIGO виявила гравітаційні хвилі від двох злиттів чорних дір, дослідники прагнуть спостерігати хвилі, що приходять з різних зіркових залишків, таких як нейтронні зірки. Існує також ймовірність вимірювання сигналу від злиття нейтронної зірки з чорною дірою. Рухаючись вперед, LIGO розраховує спостерігати злиття чорних дір зовсім скоро, коли колаборація почне наступний раунд спостережень восени цього року. «Якщо ми зможемо зрозуміти механізм розподілу чорних дір, ми можемо почати розуміти життя і смерть зірок, таким чином відповівши на питання звідки ми прийшли і куди рухається Всесвіт», раніше заявив Дункан Браун, дослідник LIGO і професор фізики Сіракузького університету.

Переглядів: 322 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
der="0" width="100%" cellspacing="1" cellpadding="2" class="commTable">
Ім'я *:Email:WWW:
Код *:
close