DVI

Вівторок, 24.04.2018, 15.19.57
Головна » 2016 » Серпень » 27 » Apple заповнила патентну заявку, що описує механізми прихованого збору біометричної інформації в разі крадіжки мобільного пристрою
11.44.22
Apple заповнила патентну заявку, що описує механізми прихованого збору біометричної інформації в разі крадіжки мобільного пристрою

      Компанія Apple заповнила патентну заявку, в якій описується робота системи безпеки мобільних пристроїв, що дозволяє стежити злодієм.

У разі спрацювання певних тригерів, які система буде ініціювати з фактом крадіжки мобільного пристрою, включаться приховані функції збору біометричної інформації злодія (або будь-якого іншого людини, який тримає пристрій в руках). При цьому мобільний пристрій зможе робити фотографії таку людину, записувати відео і звуковий супровід обстановки, збирати відбитки пальців. Надалі накопичена інформація з вкраденого пристрою може використовуватися для ідентифікації особи або осіб, незаконно користувалися ним. Серед тригерів, що активують збір біометричної інформації, згадуються несанкціонований доступ зі стороннього пристрою, а також спроба несанкціонованого користувача обійти систему безпеки мобільного пристрою. У патенті також описуються способи зберігання отриманих даних і їх перевірки в онлайн базах даних.

Однак на шляху реалізації даної системи в реальних iPhone і iPad є деякі труднощі технічного характеру. У нинішньому вигляді технологія TouchID вимагає, щоб користувач кілька разів приклав палець до сканера відбитків пальців, щоб забезпечити точність розпізнавання. Можливо, в майбутньому робота TouchID буде вдосконалена, і система зможе розпізнавати відбитки більш ефективно.

З більшою ймовірністю можна очікувати, що незабаром в мобільних пристроях Apple з'явиться прихована зйомка фотографій, відео та звуку на системному рівні. Це дозволить вкраденому апарату простіше реєструвати неавторизованих користувачів, а владі буде легше ідентифікувати підозрюваних в крадіжці. Не виключено, що деякі з функцій, описані в патенті, можуть з'явитися разом з релізом нових версій iOS.

Слід зазначити, патент Apple описує не абсолютно новий спосіб стеження за злодієм. Подібні рішення були доступні і раніше. Наприклад, додаток Lookout для iOS і Android автоматично робить знімки за допомогою камери на лицьовій панелі, якщо виявляє підозрілу поведінку.

Слід зазначити, що принципи роботи системи безпеки, описані в цій патентній заявці, суперечать власним принципам приватності Apple. В даному випадку пропонується таємно збирати інформацію і використовувати її для виявлення підозрюваних. Але ще недавно Apple відмовлялася розблокувати смартфон терориста на прохання правоохоронних органів.

Джерело: The Verge
Переглядів: 109 | Додав: dvi | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім'я *:
Email:
WWW:
Код *: